POROTHERM 44 EKO+ Profi – řešení pro nízkoenergetický dům

Broušená cihla POROTHERM 44 EKO+ Profi umožňuje rychle, jednoduše a bez zateplení postavit nízkoenergetický dům. Tato cihla v sobě zahrnuje nejlepší vlastnosti moderní keramiky s absolutní přesností broušených cihlových bloků. Ve spojení s unikátní technologií zdění POROTHERM Profi DRYFIX System, kdy tradiční maltu nahradila zdicí pěna DRYFIX, lze na již hotové základové desce zvládnout hrubou stavbu rodinného domu do jednoho týdne.

 

POROTHERM 44 EKO+ Profi vychází z tepelně superizolační cihly POROTHERM 44 EKO+, která byla představena v minulém roce a již si na svoje konto připsala několik ocenění. Tato broušená cihla je k dispozici spolu se dvěma způsoby technologií zdění – zdicí pěnou DRYFIX, nebo tenkovrstvou maltou. V obou případech je výstavba rychlá a velmi přesná, hrubou stavbu je možné zvládnout do týdne. V případě zdění s pěnou DRYFIX lze stavět i v zimě, a to až do -5 °C. U obou technologií je ložná spára mezi jednotlivými na sobě položenými řadami cihel pouze v tloušťce do 1 mm, což naprosto minimalizuje riziko vzniku tepelných mostů.

 

Nízkoenergetické bydlení bez nutnosti zateplovat

POROTHERM 44 EKO+ Profi je určena pro omítané masivní jednovrstvé obvodové zdivo a přináší výborné řešení pro výstavbu nízkoenergetických domů. Ve srovnání s běžným zdivem poskytuje až o 30 % vyšší hodnotu tepelného odporu. Vynikajících tepelněizolačních vlastností zdiva se podařilo dosáhnout spojením dokonalé receptury, použitím speciálního vroubku u spoje pero + drážka a štíhlého obdélníkového tvaru vnitřních dutin. Ty nejenže ztěžují únik tepla zdivem, ale také podstatně usnadňují dělení cihel a tak minimalizují materiálové ztráty na stavbě. Spolu s tím však zůstává zachována schopnost zdiva propouštět vodní páry a tak napomáhat vzniku podmínek pro zdravé bydlení.

 

Rychlé a jednoduché stavění a pomoc zdarma

Výstavba z broušených cihel je velmi rychlá a snadná, ať se již jedná o nanášení zdicí pěny DRYFIX nebo speciální tenkovrstvé malty. Například při zdění s pěnou DRYFIX se snižuje pracnost oproti klasické výstavbě až o 50 %. Tenkovrstvá malta i zdicí pěna jsou k dispozici zdarma, stavebníci je dostanou v odpovídajícím množství při nákupu broušených cihel.

Pro stavebníky svépomocí je navíc k dispozici i bezplatná Profi pomoc při založení stavby, kterou lze objednat na www.porotherm.cz/zakladani. V jejím rámci přijede na stavbu specializovaný technik, vysvětlí práci s uvedenými technologiemi a v rozsahu do 5 pracovních hodin pomůže založit stavbu.

  

Více informací naleznete na www.porotherm.czSdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem

Social icons
Hodnocení článku

Fotogalerie Stavba, nejlépe hodnocené fotografieČlánky Stavba