Daline PTE: novinka z produkce Dakon

Elektrokotle patří pro své množství nesporných výhod, jakými jsou například jednoduchý a bezproblémový provoz, vysoký komfort a absence spalin, mezi všeobecně velmi oblíbené řešení ohřevu teplé vody. Samotný kotel je však, zejména v případech náročnějších majitelů, vhodné doplnit i dostatečně velkým zásobníkem teplé vody, který zajistí její dostupnost za všech okolností. Vzájemnou provázanost těchto dvou komponentů si plně uvědomila společnost Dakon, tradiční český výrobce kotlů na všechny druhy běžně používaných paliv, která od konce srpna nabízí dvě nová řešení. Ty nesou název Daline PTE 14 FSE a Daline DTP 18 FSE, a označují dva systémy elektrokotle, zásobníku teplé vody a propojovací soustavy.

 

Daline PTE 14 FSE a Daline PTE 18 FSE představují sestavu doposud velmi oblíbeného elektrokotle Dakon Daline PTE, zásobníku teplé vody s objemem 120 litrů a nezbytné propojovací sady obou těchto komponent. Rozdíly obou sestav jsou ve výkonu použitých elektrokotlů, jejichž hodnotu v kilowatech udává právě číslo v názvu setu.

 

Výhodou elektrické energie, oproti jiným palivům, je zejména její čistota. Nevznikají zplodiny ani jiné zbytky po hoření, díky čemuž se celý systém obejde bez nutnosti odvodu spalin a častého čištění. Své příznivce si  tato sestava najde i díky své velmi atraktivní doporučené ceně.  I přes to si výrobek stále udržuje vysokou kvalitu, dlouhodobě spjatou se značkou Dakon.

 

Sedmilitr pod kapotou

Již při prvním pohledu na komponenty sestavy majitele upoutá malý, ale výkonný elektrokotel. Daline PTE je charakteristický rozměry 55x69x27 centimetrů, do nichž se pohodlně vešel sedmilitrový výměník i s čerpadlem a jednoduchým ovládáním. Vysoký výkon a minimální spotřebu pak zajišťuje trojstupňové řazení spirál, umožňující zcela automatické, či manuální nastavení ohřevu.

 

První stupeň o výkonu 6 kW představuje primární, termostatem řízenou regulaci teploty vody. Druhý stupeň ve stejné výkonnostní kategorii je pak spouštěn manuálně, dle aktuálního přání majitele. Třetí stupeň se liší v závislosti na dodávaném modelu a může mít výkon 2 nebo 6 kW.

 

Při součinnosti všech tří stupňů pak elektrokotel nabývá maximálních hodnot 14 či 18 kW, které představují populární a nejčastěji instalované řešení. Majitele tohoto elektrokotle ocení i jeho velmi nízkou, téměř nepostřehnutelnou hlučnost, kterou si udržuje i ve chvílích nejvyššího vytížení. Maximální teplota vody přitom dosahuje úctyhodných 90°C, čemuž napomáhá i výborná efektivita elektrokotle 99 %.

 

Přídavná nádrž

Pro náročnějšího uživatele je připraven i 120litrový zásobník teplé užitkové vody, která vystačí i ve vypjatějších, nadstandardních situacích. Již nikdy se tak nebude muset potýkat například s problémem ledové sprchy ve chvílích, kdy je to nejméně potřeba.

 

Samotný zásobník je osazen i panelem, informujícím o aktuální teplotě obsažené vody, termostatem, umožňujícím dodatečnou úpravu teploty, a anodovým testerem, který umožňuje kdykoliv zkontrolovat správnou funkci katodové ochrany zásobníku.

 

Nezbytnou součástí celého setu je i propojovací sada, zajišťující efektivní výměnu tepla mezi elektrokotlem a zásobníkem. K tomu jí dopomáhá zejména trojcestný ventil a servopohon pro jeho ovládání. Propojovací sadě dominuje ovládací box s termostatem, který zajišťuje aktivní regulaci celého ohřevu vody.

 

Více na www.dakon.czNázory na článek
Na dané téma nejsou žádné názory.

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem

Social icons
Hodnocení článku

Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografieČlánky Tiskové zprávy