Matinée – prostřeno pro francouzské ráno

Křupavá bagetka, jemně slané žluťoučké máslo, sladká marmeláda, čerstvý croissant a konvička voňavého čaje a kouřící kávy. Cítíte to? To je pravé francouzské matinée, česky ráno, ale také dopolední představení. Milujte a vychutnávejte obyčejně neobyčejné slasti života, tak jak to umí Pařížané, Bretonci nebo vínem a sluncem obdaření Burgunďané. Dopřejte si malou ranní slavnost plnou chutí, barev a vůní každý den. Voňavé léto a náladu plnou pohody dokáže u vašeho stolu vykouzlit barevný snídaňový servis French Garden od Villeroy & Boch s dekorem šťavnatého ovoce. Inspirovat se můžete i na výstavě Tendence 2010, 9.-12.9.2010“ v Praze Holešovicích, kde bude  značka Villeroy & Boch mezi vystavovateli.

 

Mezinárodní výrobce prémiového stolního porcelánu Villeroy & Boch má svůj původ právě ve Francii, respektive v Prusku, kde ji před více než 260 lety založili pánové François Boch  a Nicolas Villeroy. Oblíbené tvary a vzory z jejich dílny provázejí každodenní život mnoha generací na celém světě. Jedním z nich je i dekor French Garden s venkovsky prostým půvabem. Jedná se o kompletní servis se starožitným vzhledem a moderními vlastnostmi. Zahrnuje téměř devadesát prvků pro každý stůl a každou příležitost, je vhodný do myčky i mikrovlnky.

 

Jak připravit matinée podle Villeroy & Boch?

Ve vašem snídaňovém kompletu nesmí chybět náležitá konvice na spoustu čaje a další na horkou voňavou kávu, křehce působící cukřenka a konvička na mléko či smetanu, praktická máslenka s poklopem a sadu 3 uzavíratelných dóziček na domácí džemy. Nezapomeňte na dostatečné množství a výběr hrnků a podšálků správné velikosti, kalíšky na vajíčka. Při zahradním pikniku nebo rodinné snídani oceníte oválné servírovací podnosy na sendviče nebo velký kulatý talíř na domácí koláč či bublaninu. Pokud jste příznivci vydatné snídaně, nezapomeňte na polévkovou mísu, hluboké talíře Vhodným doplňkem pro piknikové prostírání je i ohříváček nebo antipasti set skládající se z 9 kusů miniaturních mističek, které stimulují vaši gurmánskou fantazii. Zvláště pro letní období oceníte mísu na ovocný či zeleninový salát.

 

Více na www.villeroy-boch.com Názory na článek
Na dané téma nejsou žádné názory.

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem

Social icons
Hodnocení článku

Fotogalerie Kuchyně, nejlépe hodnocené fotografieČlánky Kuchyně