Dítě na terase

Máte představu o prosluněném odpoledni prolenošeném na terase s knihou, koktejlem či kávou? Představy a potřeby vašich dětí jsou však zcela jiné. Pro ně je svět velké hřiště a terasa je ideální pro ztřeštěné závody a dobrodružné hry. Proto každý rodič při výběru materiálu v první řadě dbá na bezpečnost a snadnou údržbu. Prkna z kompozitového materiálu woodplatic®, známého jako WPC (60% dřevo, 40% polymery), vychází jako jednoznační vítězové.

BEZPEČÍ PRO VAŠI RODINU

Kvalitní WPC prkna se nemusí na rozdíl od klasického dřeva natírat ani napouštět olejem a nevylučují žádné nebezpečné látky, tak jak je tomu třeba u dřeva s ochrannými oleji proti hnilobě a škůdcům. Zároveň jsou krásná a příjemná na dotyk a nikdy se nerozpálí ani nekloužou jako dlaždice nebo kámen a děti si nerozbijí kolena ani hlavu při divokých honičkách. 

Na rozdíl od klasických prken, ke kterým se vzhledem nejvíce přibližují, se nemusíte bát, že za nějaký čas budete tahat z bosých nohou třísky. 

Díky 40% kvalitních polymerů v materiálu woodplastic®, lze prkna řezat a dokonce ohýbat, proto vaše terasa nemusí mít jediný ostrý roh, její tvar je omezen pouze vaší fantazií, dispozicí domu a zahrady. Montáž lze provádět i na stávající beton či dlaždice, případně použít výškově nastavitelné terče, abyste se vyhnuli zbytečným schodům či nerovnostem, které hrozí zbytečným úrazem.  

Co bylo napsáno o dětech, ve všech bodech platí také pro pejsky či jiné domácí mazlíčky, kteří s vámi sdílí domácnost, zahradu a nepochybně i terasu J.

10 důvodů pro WPC terasu?

  1. Bezpečný protiskluzový povrch.
  2. Bez třísek a štěpů.
  3. Bez chemických nátěrů.
  4. Ekologický a recyklovatelný.
  5. Krásný na pohled, příjemný a měkký na dotek.
  6. Žádné ostré rohy, žádné vylézající šrouby.
  7. Stálobarevný a neměnný materiál.
  8. Ekonomicky výhodný díky nulové údržbě a žádným nátěrům.
  9. Snadná a rychlá montáž terasy s minimem schodů a nerovností.
  10. Velmi odolný materiál na terasy se zárukou až 15-25 let.

 

POHODLNÁ, SPOLEHLIVÁ A BEZ ÚDRŽBY NA 50 LET

Vyšší pořizovací náklady se Vám v porovnání s tvrdým exotickým dřevem vrátí za méně než pět let užívání. Nemusíte ho totiž natírat, brousit ani jinak ošetřovat. Vzhled a pocit pravého dřeva je u některých WPC výrobků téměř dokonalý, dokonce v některých ohledech i uživatelsky příjemnější. „Chůze po podlaze z WPC je velmi příjemná, a to i po dešti, neboť obsažené polymery odpuzují vodu a drážkování prken omezuje riziko uklouznutí na mokré podlaze na minimum,“ říká odborník na WPC terasy  ing. Jiří Hegr z firmy WPC-WOODPLASTIC, s.r.o..  „Díky směsi 60% dřevěné moučky a 40% polymeru terasa nešedne, ani jinak nepodléhá barevným změnám způsobeným UV zářením. Je odolná i vůči soli nebo chloru v blízkosti bazénu.“  

 

Z barevné škály WPC si vybere opravdu každý. Profily jsou vyráběny v barvě dřeva palisandr, teak, eben, merbau, ořech. Povrch je opatřen mělkým či hlubším drážkováním, s jednostranným dezénem či oboustranné.  

HLEDEJTE KVALITU

WPC kompozit je materiálem budoucnosti. V Čechách ho prodává mnoho firem, jeho kvalita je však různá. Abyste proto byli se svojí terasou maximálně spokojeni nejen prvních pár let, ale hráli si na ní bez obav i děti vašich dětí, vybírejte prkna s kvalitními HDPE polymery a dřevinami. Kromě ceny se vždy ptejte na záruky, původ a vývoj materiálu a historii firmy. Vyhněte se levným výrobkům s PVC recykláty a odpadním pilinami, či bambusem neznámého původu nebo značkám, které jsou na trhu teprve několik měsíců či let a přitom nabízejí záruku 15 i více let. Nejkvalitnější woodplastic® prkna se vyrábějí v Evropě (např. Německu, Francii, ale i Řecku), z domácích dřevin a dávají  garanci 15 až 25 let na dřevokazné houby, hnilobu a hmyz, přičemž životnost WPC materiálu je minimálně 50 let.

Podrobnější informace a případy aplikací najdete na stránkách www.mojeterasa.cz.Názory na článek
Na dané téma nejsou žádné názory.

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem

Social icons
Hodnocení článku

Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografieČlánky Tipy a triky