Česká pošta: brzy platba jakoukoli platební kartou

Rubrika: Tipy a triky
TNBiz (TNBiz), 14.09.2015

Už v květnu oznámil ministr vnitra Milan Chovanec, že Česká pošta umožní v průběhu třetího čtvrtletí platbu kartou. A podle anket z terénu to lidé vítají, proč ne každý s sebou stále nosí potřebnou hotovost.

"Česká pošta splní slib ministra Chovance, to znamená, že ten projekt akceptace platebních karet na České poště začne do konce třetího kvartálu," potvrzuje mluvčí pošty Matyáš Vitík.

Na poštách zatím ale nic nenasvědčuje tomu, že by se blížila velká změna. Žádná upozornění ani letáčky. Dobrou zprávou je alespoň to, že poplatky za platby kartou půjdou na vrub České pošty.

Na velkých pobočkách by lidé mohli platit kartou už 30. září. A to i korunové částky. Pošta neplánuje žádný dolní limit. I když projekt odstartuje koncem září, platební terminály budou nejdříve ve velkých městech. Obyvatelé menších obcí si počkají. A zaplatit kartou pošťákovi také nepůjde. Ale i na tom se už pracuje.

Na přepážkách České pošty bylo doteď možné platit pouze hotově - pokud člověk neměl kartu Poštovní spořitelny nebo ČSOB. Pošta se o možnost platit všemi kartami snaží už léta, ale prý tomu bránily vysoké transakční mezibankovní poplatky. Teď by měly pomoci unijní regulace.

Názory na článek  Česká pošta: brzy platba jakoukoli platební kartou
Na dané téma nejsou žádné názory.
Známkuj

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem


Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie

Články Tipy a triky