Seznam svátků do konce roku: kdy si vzít dovolenou a spojit ji se svátkem?

Rubrika: Tipy a triky
TNBiz (TNBiz), 2.10.2015

Pokud vám zbývá ještě hodně dovolené a zaměstnavatel na vás tlačí, abyste si ji všechnu vybrali ještě letos, protože žádný převod do roku 2016 se konat nebude, možná není úplně od věci si volno naplánovat tak, abyste ho mohli trávit se svými ratolestmi.

A do Silvestra je hned několik příležitostí, jak skloubit dovolenou s prázdninami nebo státními svátky. Nejblíž jsou podzimní prázdniny a Den vzniku samostatného československého státu 28. října.

Sváteční den totiž připadá na středu a podzimní prázdniny navazují hned ve čtvrtek a v pátek - pokud si tedy vezmete dva dny volna, můžete omladinu oblažovat pět dní v kuse.

Hodně dlouhé jsou letos i vánoční prázdniny - díky tomu, že Nový rok připadá na pátek, nastupují školáci do lavic znovu až v pondělí 4. ledna.

Oříškem budou jako obvykle jarní prázdniny - ty jsou totiž jako obvykle rozplánovány podle okresů a jsou "roztahané" od prvního února až po 13. březen.

Dospělí bohužel přijdou o volno prvního a osmého května, protože oba sváteční dny vycházejí na neděli. Velké letní prázdniny začínají podle schváleného rozpisu ministerstva školství v pátek prvního července 2016.

Názory na článek  Seznam svátků do konce roku: kdy si vzít dovolenou a spojit ji se svátkem?
Na dané téma nejsou žádné názory.
Známkuj

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem


Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie

Články Tipy a triky