Počásí pokračuje ledovkou, mrznoucí srážky vystřídá déšť

Rubrika: Tipy a triky
TNBiz (TN.cz), 5.01.2016

V následujících dnech nás čeká po tuhých mrazech mírné oteplení a srážky. Nejvíce sněhu napadne na začátku a na konci týdne. "Během středy očekáváme zpočátku srážky mrznoucí, postupně dešťové do nadmořské výšky 600 m. Ve čtvrtek bude ojediněle slabě mrholit, slabě sněžit od 600 m. V pátek bude slabě sněžit na horách jinak pršet. V sobotu bude ojediněle mrholit. V neděli bude oblačno až zataženo, místy déšť," uvedla meteoroložka Dagmar Honsová.

Meteorologové z ČHMÚ zároveň zpřesnili výstrahu na ledovku. "V úterý přes naše území postupuje zvolna k severovýchodu slábnoucí okluzní fronta a za ní k nám bude proudit vlhčí oceánský vzduch o jihozápadu. Během odpoledne se na jihozápadě Čech místy začnou vyskytovat mrznoucí srážky doprovázené tvorbou ledovky, které se budou večer a v noci na zítřek ojediněle vyskytovat i na ostatním území Čech. Ve středu budou srážky od jihozápadu slábnout."

Na úterý meteorologové předpovídají zataženo až oblačno, ojediněle mlhy.  Nejvyšší denní teploty -1 až +3 °C, na Moravě a ve Slezsku -3 až +1 °C. Nejnižší noční teploty -1 až -5 °C, ve východních Čechách, na Moravě a ve Slezsku -5 až -9 °C.

Ve středu bude znovu zataženo až oblačno, ojediněle mlhy. Sníh se místy objeví s deštěm, sněžení se přesune hlavně na sever a východ Česka. Hrozí také srážky mrznoucí s tvorbou ledovky. Nejvyšší denní teploty -2 až +2 °C, na jihozápadě až +4 °C. Nejnižší noční teploty -1 až -5 °C.

Ve čtvrtek bude znovu sněžit na většině území Česka, hlavně v polohách nad 500 metrů, jinak sněžení spíše slabé a mrznoucí. Během dne se bude sníh od západu měnit v déšť. Nejvyšší denní teploty 0 až 4 °C. Nejnižší noční teploty -1 až -5 °C.

Pátek bude oblačný a polojasný, sněžení se očekává hlavně v polohách nad 600 metrů. Na východě bude zpočátku zataženo, v nížinách i srážky dešťové nebo mrznoucí. Nejvyšší denní teploty 2 až 6 °C. Nejnižší noční teploty +3 až -1 °C, na východě až -3 °C.

V sobotu a neděli se předpokládá znovu zataženo až oblačno, přeháňky jen ojediněle. Na horách střídavě srážky dešťové a sněhové, ojediněle mlhy. Nejvyšší denní teploty 1 až 6 °C. Nejnižší noční teploty +2 až -3 °C, při vyjasnění až -5 °C.

  

Názory na článek  Počásí pokračuje ledovkou, mrznoucí srážky vystřídá déšť
Na dané téma nejsou žádné názory.
Známkuj

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem


Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie

Články Tipy a triky