Rekonstrukce podkroví: na rekonstrukci podkroví je ten správný čas

Jana Brožková, 18.4.2016

Dejte prostoru pod střechou nový, svěží vzhled. Ať už kompletní rekonstrukcí podkroví, nebo výměnou střešních oken za nová. Renovace podkrovních prostor je příležitost, jak rozšířit obytný prostor, docílit úspory energie a vytvořit zdravé vnitřní prostředí. Denní světlo a čerstvý vzduch jsou základními kritérii zdravého domova. 

Ať už bude modernizace podkroví znamenat radikální přestavbu půdního prostoru, či výměnu stávajících střešních oken za nová, renovace prostoru vždy výrazně promění prostředí domova, v němž trávíme až 90 % svého času. Vhodně zvolená střešní okna prosvětlí interiér denním světlem a přivedou čerstvý vzduch. Právě tyto složky – dostatek denního světla a čerstvého vzduchu – působí prokazatelně pozitivně na lidský organismus. Ovlivňují naše soustředění, psychickou pohodu i fyzický výkon.

Mimořádný význam má denní světlo zejména pro zdravý vývoj dětí, které v podkrovních pokojích tráví často nejvíce času. Podle průzkumu VELUX narůstají studijní schopnosti dětí až o 15 %, pokud vyrůstají ve zdravém vnitřním prostředí s dostatkem denního světla.

Renovací k úspoře energie

K rozhodnutí modernizovat podkroví často vedou praktické důvody jako potřeba vytvořit nový obytný prostor nebo vylepšit energetickou efektivitu daného interiéru. V tom případě je potřeba myslet především na správné světlo . Pokud docílíme optimálního prosvětlení celého domu na úroveň doporučených hodnot,* je snížení energie na svícení u rodinného domu přibližně 30 %. Navíc díky izolační technologii ThermoTechnologyTM zlepšují střešní okna společnosti VELUX energetickou účinnost stavby a prostřednictvím programovatelného automatického ovládání VELUX INTEGRA® zajistí i pravidelné větrání a dostatek denního světla.

Řešení pro každého

„Produktové portfolio značky VELUX nabízí finančně dostupné řešení pro všechny naše zákazníky. Je natolik variabilní, že si každý zákazník může vybrat to pravé okno s prvotřídním zákaznickým servisem a zárukou kvality, která je nyní prodloužená na patnáct let,” doplňuje Dagmar Plevačová, generální manažerka společnosti VELUX.

Rekonstrukce online

Dokážete si představit ložnici nebo dětský pokoj s ideálním přísunem denního světla? S VELUX si můžete vyzkoušet online rekonstrukci „nanečisto“. Na stránkách velux.cz je od 15. dubna 2016 k dispozici jednoduchý interaktivní nástroj. S jeho pomocí si hravým způsobem otestujete, jak bude vypadat podkrovní prostor po rekonstrukci. Stačí zaslat architektům společnosti VELUX fotku daného interiéru. Odborníci VELUX zpracují vizualizaci, díky níž objevíte skrytý potenciál půdních prostor. Více informací naleznete na www.velux.cz/zdravebydleni.

*

Doporučené hodnoty osvětlení v místnostech

Vnitřní chodby a haly

100 LUX

Koupelny

200 LUX

Jídelny

300 LUX

Ložnice

300 LUX

Obývací místnosti

300 LUX

Dětské pokoje

500 LUX

Kuchyně

500 LUX

Pracovní stůl

500 LUXNázory na článek
Na dané téma nejsou žádné názory.

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem

Social icons
Hodnocení článku

Fotogalerie Stavba, nejlépe hodnocené fotografieČlánky Stavba