Dekorujte svůj domov sobě na míru

Cítit se v bezpečí a pohodlně, to jsou hlavní atributy, které tvoří z domu domov. Z opravdového domova na nás na každém kroku dýchá duše domácího. Ať jsou to typické vůně, zvolené barvy, materiály nebo doplňky. Nedílnou součástí toho, jak interiér působí je dekorace zdí. Pro ty odvážné a kreativní dnes existuje řada možností, jak přizpůsobit zdi zcela vlastnímu gustu.

Co nabízí výmalba

Pokud se rozhodnete sáhnout po barvách a zvolíte výmalbu, máte několik možností jak nechat promluvit svou osobitost. Samozřejmostí je výběr barev. S konkrétním odstínem vám v případě pochybností pomohou barevné vizualizace nebo bytový designer. Další možností je sáhnout po originálních dekorativních technikách. Ty dokážou na zdi vytvořit mramorový nebo antický efekt a zeď se ozvláštní.

Zapomenout bychom neměli ani na ruční malování, díky kterému na zeď dostanete konkrétní oblíbené motivy. „Možností jak vymalovat je v současné době opravdu nepřeberné množství. Kombinovat je možné barvy i techniky. Důležité však je se krotit, aby interiér nepůsobil přeplácaně,“ upozorňuje Stanislav Kralovanský ze společnosti MALÍŘI NATĚRAČI CZ.

Tapety v interiéruTapety jsou opět trendy

Doba, kdy celý byt byl ponořený do drobných vzorů, které měli téměř všichni, už jsou v nenávratnu. Současné tapety mají moderní vzory a jejich použití je široké. Vždyť kromě klasického využití na stěnu můžeme tapety využít pro obnovení starého nábytku nebo jako zarámovaný obraz.

Zvláštní kategorií tapet jsou fototapety. Formát, na kterém namísto opakovaných vzorů najdete oblíbené město, scenérii nebo filmové postavy. Formátů je řada. Můžete si vybrat spíše obraz nebo velkoplošnou tapetu přes celou zeď. „Existují tisíce již nachystaných tapet, ze kterých mohou zákazníci vybírat. Přesto ani jedna nemusí být to pravé ořechové. Dáváme proto možnost výběru motivu a výroby fototapety na míru. Zákazník si tak přizpůsobí dekorace svého domova opravdu přesně podle svého gusta,“ vysvětluje Kralovanský.

Síla je v doplňcích

Nejjednodušší způsob, jak obměňovat interiér podle aktuálních preferencí je pomocí doplňků. Třeba polštáře nebo přehozy na nábytek je možné mít v několika barevných variantách a ty, které se nepoužívají, mít schované, dokud opět nepřijde jejich čas. Příliš kombinovat barvy na stěnách se nevyplácí. Divoké kombinace se brzy okoukají a působí rušivě. Pokud však chvilkově propadnete jedné konkrétní barvě, není nic jednoduššího než pořídit několik doplňků a „vybarvit“ si interiér k vlastní spokojenosti. Tak s chutí do toho, vždyť možností je tolik…Názory na článek
Na dané téma nejsou žádné názory.

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem

Social icons
Hodnocení článku

Fotogalerie Interiéry, nejlépe hodnocené fotografieČlánky Interiéry