Rokycany: rekonstrukce koupaliště je dokončena

Jana Brožková, 9.12.2016
Koupaliště v Rokycanech je rekonstruované Rekonstrukce za účelem zatraktivnění rokycanského koupaliště byla úspěšně dokončena. Po první etapě, která se týkala přestavby převážně venkovní části koupaliště, prošel přeměnou i interiér krytého bazénu. Přibyla tu vířivka, brouzdaliště i tobogán se speciálním prosvětlením.

„Návštěvníci koupaliště v Rokycanech budou moci nově využívat whirlpool, který pojme až deset osob. Ti nejmenší pak ocení především lákavé brouzdaliště se zábavnými atrakcemi, které vyrostlo v bezprostřední blízkosti krytého bazénu. Starý, 42 metrů dlouhý tobogán, který byl přesunut k venkovnímu bazénu, nahradil nový tobogán o délce 80 metrů. Ten z velké části prochází venkovním sektorem koupaliště, je prosvícen unikátní světelnou instalací a ústí přímo do krytého bazénu,“ říká Jaromír Kafka, výkonný ředitel společnosti Sportakcent, která se od roku 1991 významně podílí na moderní podobě bazénářství v České republice a stojí za návrhem a realizací technologií a dodávky výše zmíněného tobogánu na krytý bazén v Rokycanech. Unikátním řešením v rámci tobogánu jsou prosvětlovací prvky, kdy uživatel atrakce má možnost vidět uvnitř tobogánu během průjezdu nápis ROKYCANY a znaky města.

Během první etapy rekonstrukce, která proběhla na jaře, byl přesunut původní tobogán z krytého bazénu k venkovnímu. Proměnou prošlo i staré pískoviště u venkovního dětského brouzdaliště, které nahradila unikátní písková plocha s interaktivními herními prvky využívajícími tekoucí vodu.

Plavecký areál v Rokycanech byl postaven v roce 2002. Původně obsahoval pětadvacetimetrový bazén, dětský výcvikový bazén, protiproud a chrliče vody, parní kabinu a saunu.Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem

Social icons
Hodnocení článku

Fotogalerie Stavba, nejlépe hodnocené fotografieČlánky Stavba