Potvrzená ptačí chřipka v Praze, uhynula už druhá labuť

TNBiz, 18.1.2017

Veterináři v úterý odpoledne potvrdili, že u labutě nalezené na Střeleckém ostrově se objevila ptačí chřipka. "Byl potvrzen virus vysocepatogenní ptačí chřipky subtypu H5N8. Jedná se tak o druhý případ výskytu ptačí chřipky u volně žijícího ptáka v Praze," upozornil mluvčí Státní veterinární správy Petr Pejchal.

Předtím veterináři objevili virus ptačí chřipky také u labutě, kterou našli uhynulou minulý týden v Praze 7 u pražské tržnice. Další uhynulou labuť nalezenou u Karlova mostu, teď veterináři prověřují. Žádné mimořádné opatření ale veterináři v Praze nechystají.

Ptačí chřipka se totiž objevila u volně žijících ptáků, v takovém případě veterináři ostatní ptáky nevybíjejí. Něco jiného ovšem je, pokud se ptačí chřipka objeví v chovu. Kvůli výskytu ptačí chřipky v chovu muselo být v úterý dopoledne usmrceno 51 slepic a 35 kachen v chovu v Jihočeském kraji v Libějovicích na Vodňansku.

Chovatelé, kteří kvůli ptačí chřipce přišli o drůbež, mohou ministerstvo zemědělství žádat o finanční náhradu.Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem

Social icons
Hodnocení článku

Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografieČlánky Tipy a triky