Moderní technologie musí usnadňovat komunikaci se státní správou

Vlada.cz (Vláda), 28.02.2017
Pod patronací ministra Jana Chvojky a pod záštitou předsedy vlády ČR Bohuslava Sobotky se uskutečnila v úterý 28. února 2017 v Lichtenštejnském paláci v Praze konference "Moderní technologie ve službách státu a občanů".

O možnostech, jak mohou chytrá řešení usnadnit občanům jejich běžný život, ministr hovořil se zástupci členských společností Energeticko-technického inovačního klastru.

„Zdůraznil jsem přítomným zástupcům inovativních společností, že jejich technologie nejenže zefektivňují výrobní procesy, ale také zlepšují životní standard občanů a usnadňují jejich každodenní život,“ podotkl ministr Jan Chvojka. Moderní technologie nejsou podle ministra Jana Chvojky jen součástí každodenního života lidí, měly by přispívat také k zajištění bezpečnosti, usnadňovat přístup ke vzdělání a pomáhat k uplatnitelnosti na pracovním trhu.

„Výzvu pro dodavatele inovativní techniky vidím také i v možnosti stále snadnější a efektivnější komunikace se státní správou a samosprávou, včetně zajištění snadného přístupu k informacím či ochrany osobních údajů. Jsem rád, že v tomto ohledu jsem dnes našel se zástupci Energeticko-technického inovačního klastru společnou řeč,“ sdělil Jan Chvojka.

Účastníci konference, které se zúčastnil i premiér Bohuslav Sobotka, se věnovali problematice digitálního vzdělávání, bezpečného domova či moderním aplikacím v sociální oblasti a ve zdravotnictví. Společným jmenovatelem jednotlivých témat byla nezbytnost široké dostupnosti moderních technologií a zajištění rovných příležitostí pro každého občana tohoto státu chytrá řešení využívat pro zlepšení svých životních podmínek. 

Setkání navíc znovu potvrdilo význam klastrů pro řízení změn na základě konsenzu a spolupráce v prostředí důvěry.

Názory na článek  Moderní technologie musí usnadňovat komunikaci se státní správou
Na dané téma nejsou žádné názory.
Známkuj

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem


Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie

Články Tiskové zprávy