Kancelářský komplex v Olšanské na Žižkově změnil majitele

Jiřina Kavková (Bydlet.cz), 11.07.2017
Central Group dále rozšiřuje své aktivity na pražském Žižkově. V minulých dnech koupil od Pražské správy nemovitostí pozemek v Olšanské ulici se dvěma kancelářskými budovami. Cenu transakce strany nekomentovaly. Central Group tak touto akvizicí výrazně posiluje své portfolio kancelářských a skladových nemovitostí, které chce pronajímat a do budoucna je přeměnit na rezidenční zóny. V březnu navíc ve stejné ulici koupil od PPF sídlo společnosti Cetin, které je v sousedství již dokončené Residence Garden Towers a na dohled od největší akvizice firmy – severní části Nákladového nádraží Žižkov. Nejnovější koupě pozemků od PSN tak zapadá do rozvojové strategie, kterou má firma pro tuto atraktivní oblast Prahy.

Pozemek o rozloze 8800 m2, který je nyní zastavěn kancelářskými budovami, je situován v Olšanské ulici na pražském Žižkově, prakticky přímo naproti stavby Residence Garden Towers. Pozemek je také v těsné blízkosti parku Parukářka a na dohled od největšího brownfieldu Central Group v severní části Nákladového nádraží Žižkov, kde plánuje výstavbu unikátní Parkové čtvrti ve spolupráci s architektem Jakubem Ciglerem.

„Nemovitost jsme nyní koupili, zaplatili a ještě několik let ji budeme pronajímat ve stávajícím režimu. Je proto předčasné hovořit o dalším využití či nové architektonické podobě, nicméně tato akvizice nám velmi efektivně zapadá do naší strategie, kterou máme v této části Prahy,“ řekl šéf Central Group Dušan Kunovský.

Stávající prostory, které aktuálně disponují přibližně 15 000 m2 kancelářských prostor, bude Central Group minimálně několik dalších let provozovat a pronajímat ve stávajícím režimu. Aktuálně tak má ve svém portfoliu téměř 140 tisíc m2 kanceláří, skladů a výrobních prostor v několika lokalitách v Praze.

„Jsme dlouhodobý investor a tuto unikátní lokalitu chceme rozvinout nejlepším možným způsobem. Chceme zde stavět hlavně byty s doplňkovými prostory pro gastronomii, služby a obchody v přízemí staveb a tím tuto oblast otevřít veřejnosti a oživit. Nová výstavba zde musí být i přínosem pro své okolí. Tato část Prahy má velký potenciál a jsem si jist, že do budoucna bude považována za jedno z nejlepších míst pro život v hlavním městě,“ dodal Kunovský.

Další velká akvizice letošního roku

V krátké době je to již čtvrtá velká akvizice, se kterou Central Group přichází. Začátkem února společnost získala pozemek se stávající ubytovnou a kancelářemi o rozloze více než 37 tisíc m2 v Krči naproti Thomayerově nemocnici v blízkosti plánované stanice metra D. Na tomto pozemku chce společnost v souladu s územním plánem vybudovat komplex pro dlouhodobější ubytování hotelového typu.

Začátkem března pak Central Group koupil od PPF sídlo společnosti Cetin na pražském Žižkově v sousedství své stavby Residence Garden Towers a na dohled od největšího svého brownfieldu severní části Nákladového nádraží Žižkov.

V dubnu pak největší český rezidenční stavitel Central Group získal další velký brownfield v Hloubětíně, kde od společnosti Tesla koupil areál Tesly Hloubětín. Na téměř sedmihektarovém pozemku plánuje v budoucnu rezidenční čtvrť s obchody a restauracemi v přízemí.

Central Group je dlouhodobě nejaktivnějším investorem do pozemků pro výstavbu a brownfieldů v Praze. V současnosti má v portfoliu v Praze pozemky pro výstavbu zhruba 20 tisíc bytů. 


Cenu transakce strany nekomentovaly

 

Názory na článek  Kancelářský komplex v Olšanské na Žižkově změnil majitele
Na dané téma nejsou žádné názory.
Známkuj

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem


Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie

Články Tiskové zprávy