Výrobce sanitární keramiky Roca slaví 100 let!

Rubrika: Koupelna
Petra Lukášová (LAUFEN), 18.12.2017Historie
Značka Roca byla založena v roce 1917 bratry Rocovými žijícími v městečku Gavá nedaleko Barcelony. Rodinný podnik se zpočátku soustředil na výrobu litinových radiátorů a bojlerů. O devět let později byla ve firmě zahájena výroba litinových van, v roce 1930 se Roca rozrostla na tři továrny s počtem 720 zaměstnanců a 80 000 kusů vyrobeného zboží za rok. Klíčovým okamžikem v historii firmy bylo zahájení výroby sanitární keramiky z čínského porcelánu v roce 1936. Roca v následujících letech neustále rozšiřovala své portfolio. 40. léta přinesla první model záchodové mísy s nízko položenou nádržkou – Compacto, dětskou záchodovou mísu Peque, objevila se první sprchová vanička Ontario.V 50. letech Roca dává zelenou užití porcelánu jako nového materiálu pro koupelnové interiéry, na trh přicházejí pod touto značkou první umyvadla. V 60. letech byla průkopníkem ve vývoji a realizaci technologií pro úsporu vody, objevuje se první televizní kampaň. V 70. letech přinesla na trh Roca jako první na světě směšovací baterie. V 80. Letech už Roca otvírá pobočky v dalších zemích a začíná spolupracovat s předními světovými designéry jako například Gioergetto Giugiaro. Spolupráce s mezinárodně uznávanými osobnostmi pokračuje a v portfoliu značky se objevují jména jako David Chipperfield, Zaha Hadid, Carlos Ferrater nebo Armani. V srpnu 1999 převzala Roca produkci švýcarské firmy Laufen, sdružující značky Laufen a Jika. Během 21. století se Roca stává světovým leaderem v oblasti koupelen. 100 let od svého založení  skupina Roca zaměstnává přes 22 tisíc osob a má 77 továren.

Součastnost
Dnes patří do rozsáhlé nabídky značky Roca nejen kompletní sortiment sanitární keramiky, van, sprchových koutů, vířivek, saun, armatur, dlažeb a obkladů, ale také zařízení kuchyní. Produkty Roca vynikají nejen svou funkčností, ale především originálním prosluněným designem a čistými liniemi. Na českém trhu reprezentuje značku Roca stylová sanitární keramika, litinové vany, sprchové kouty, koupelnový nábytek a vodovodní směšovací baterie.

Tuzemští zákazníci tak mají možnost plně vychutnat odlišný styl designu, ve kterém se jižanská hravost a emotivní pohled na svět proměňují v množství nečekaných detailů, jako jsou oblé vlnky hran umyvadel, retrostyl pohodlných litinových van, velkorysá koncepce sprchových vaniček i široká nabídka zrcadel, koupelnového nábytku a baterií, které akcentují detaily jednotlivých značkových designových řad. Litinové smaltované vany z nabídky Roca jsou jedinečné svým designem, kvalitou i životností.

Novinky 2018
V  roce  2018 Roca v Česku rozšíří své portfolio o obklady a dlažby. „Chceme našim zákazníkům nabídnout v případě zájmu co nejkompletnější sortiment této značky a proto přicházíme v roce 2018 i s nabídkou obkladů a dlažeb Roca. Další novinkou bude exkluzivní set Carmen s prvky retra,“ říká Lucie Nožičková, marketingová specialistka značek Roca a Laufen.

Kolekce Carmen vzdává hold minulosti. Jde o redesign ikonického stylu, v němž najdete například klasické historické umyvadlo, které je součástí koupelny s nejmodernějšími funkcemi. Tu zastupuje také toaleta s bezoplachovým kruhem.Roca Inspira

Jednou z oblíbených kolekcí značky Roca je Inspira, která nabízí sanitu hned ve třech provedeních: Round, Soft a Square. Každá z variant navíc dává prostor pro kombinaci s různým nábytkem i doplňky. Rozličné tvary, typologie a funkce nabízí snadný a inovativní přístup k plánování koupelen. Koupelnu si tak můžete konfigurovat podle vlastních estetických i funkčních preferencí v rámci jedné kolekce. Vyberte si ten, který vám nejlépe vyhovuje, anebo je mezi sebou nakombinujte a vytvořte tak elegantní, moderní a funkční styl. Nábytek Inspira obohacuje celou kolekci. Koupelnová skříňka je vybavena vnitřními zásuvkami a je k dispozici ve třech velikostech (600, 800 a 1000 mm). Vybírat můžete ze tří různých odstínů.

Kolekci Inspira doplňuje toaleta a bidet v jednom: Roca In-Wash. Produkt splňuje vysoké uživatelské nároky, nezapomíná ale ani na moderní zpracování – s jemným zaoblením, zcela bez úhlů a hran. Samozřejmostí je možnost regulace trysky, která se velmi snadno nastavuje přes dálkové ovládání. Uživatel si tak jednoduše nastaví jak teplotu vody, (33, 36 nebo 39 °C), tak i její tlak, podle svých požadavků.
Funkce osoušení je řešena jemným proudem teplého vzduchu, jenž zprostředkuje příjemný pocit čistoty. Sedátko i poklop je možné snadno instalovat a tryska bidetu je demontovatelná. To vše přispívá k maximálně pohodlné údržbě a snadnému čištění.


Stále tolik oblíbený retro styl vybízí k tomu, abyste do vaší koupelny zakomponovali volně stojící vanu na nožičkách. Litinová smaltovaná vana Roca Newcast je velmi odolná vůči vnějším vlivům a vyznačuje se vynikající barevnou stálostí a tvrdostí. Vanu lze kombinovat s opěrnými nohami v historickém nebo současném stylu.

Kolekce Roca v showroomu v centru Prahy
Aktuálně můžete vidět portfolio značky Roca v Prague Gallery, sídlící na I. P. Pavlova  (vchod z Legerovy ulice). V rámci exhibice jsou na místě připraveny k vidění medailonky některých významných osobností, s nimiž Roca spolupracovala, součástí jsou také historické plakáty. www.praguegallery.cz

LAUFEN

Osobitost tradiční švýcarské značky se odráží zejména v symbióze designu, kvality a funkčnosti. LAUFEN, prémiová značka v portfoliu ROCA je jedním z předních světových výrobců sanitární keramiky s globální distribuční sítí. Již více než 120 let používá značka LAUFEN lidstvu nejstarší známý tvárný materiál, za účelem tvorby inovativních sanitárních výrobků, vysoce moderní zařízení s legendární švýcarskou přesností. Výrobky LAUFEN jsou na první pohled jedinečné tím, že jejich švýcarský návrh spojuje hlavní designové trendy.

Více informací na:www.laufen.cz

Názory na článek  Výrobce sanitární keramiky Roca slaví 100 let!
Na dané téma nejsou žádné názory.
Známkuj

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem


Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie

Články Koupelna