VAROVÁNÍ: v obchodech je dětská výživa, která může být kontaminovaná salmonelou
Dětská výživa, u které existuje podezření na kontaminaci salmonelou, se prodávala i na českém trhu, uvedla v sobotu Státní zemědělská a potravinářská inspekce. Výrobky Amilk od francouzské firmy Lactalis už byly staženy z prodeje v pátek.
"Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) aktuálně obdržela notifikaci v rámci systému rychlého varování z Francie, která potvrdila distribuci několika šarží kojeneckých mléčných výživ, u kterých existuje podezření na kontaminaci bakteriemi rodu Salmonella," uvedl mluvčí SZPI Pavel Kopřiva.
Jedná se o kojeneckou výživu Amilk. Konkrétně by lidé neměli konzumovat balení s šaržemi 0000053236 (DMT: 27.02.2019), 0000073337 (DMT: 03.10.2019), 0000053059 (DMT: 15.02.2019), 0000055012 (DMT: 04.05.2019), 0000054678 (DMT: 06.04.2019), 0000067902 (DMT: 07.08.2019).
"Příjemcem zboží v ČR byla společnost CEDES LOGISTIK s.r.o. a dle dosud zjištěných skutečností se distribuce ke konečnému spotřebiteli uskutečnila primárně prostřednictvím sítě lékáren Dr. Max. Tento prodejce z preventivních důvodů už pozastavil prodej uvedených výrobků, o čemž informoval na svých webových stránkách," doplnil Kopřiva.
SZPI důrazně doporučuje všem spotřebitelům, kteří mají uvedené šarže potraviny doma, aby je nekonzumovali!
Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem
Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie
Články Tiskové zprávy
- 5 kritérií, podle kterých se dnes vybírají velká tepelná čerpadla
- Češi dávají na bydlení v průměru 22 % svého příjmu. V nákladech na bydlení ve městech patří Česko mezi nejvíce zatížené země EU
- Český realitní trh pod tlakem: přetlak makléřů, nízká kvalita služeb a slabý dohled státu
- Řadu domácností zaskočila zima. Pelety teď dokupují za vyšší ceny
- Multifunkční budova Hila na Brumlovce získává finální podobu
- Nejlepší rekonstrukce roku: Grand Pardubice získal ThePrime Awards 2025