Nebezpečné protihlukové stěny: nikdo je nekontroluje a padají jako mosty
Protihlukové stěny, které nespadají do majetku měst a státu, mohou být nebezpečné. Jejich technický stav totiž není pravidelně kontrolován. Jedna z nich se tento týden zřítila v pražských Hostavicích. Nehoda se naštěstí obešla bez zranění.
Silný vítr, který ovšem rozhodně nelámal rekordy, stačil ke zřícení části protihlukové stěny v pražské Českobrodské ulici. Skleněné tabule skončily na projíždějícím autě.
"Slyšela jsem, že všechno padá, nevěděla jsem původně co, myslela jsem že jsou to stromy," uvedla řidička auta.
V autě bylo i malé dítě. Nechybělo moc a nehoda mohla skončit tragicky. Už na první pohled je jasné, že pádu stěny pomohl její technický stav.
I tak údajně nešlo o obecné ohrožení. Nehoda byla vyhodnocena jako pojistná událost a policie se jí dál nezabývá. Majitelem protihlukové stěny je developer, který ji postavil současně s bytovou zástavbou.Společnost se přihlásila k plné odpovědnosti za vzniklou situaci, dle jejich slov událost operativně řeší.
Právě protihlukové stěny postavené developery se ukazují jako nejrizikovější. Stavitelé totiž nejsou povini pravidelně kontrolovat jejich technický stav. Pravidelně prohlíženy jsou stěny v majetku měst nebo státu.
Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem
Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie
Články Tiskové zprávy
- PSN spouští nový projekt Žít Braník. Oživuje historický bytový dům z 30. let a mění ho v místo pro současný městský život
- Analýza CBRE: Hotelový trh prochází dynamickým oživením. Praha očekává návrat na předpandemické hodnoty ještě letos
- Desatero pro odolné budovy: Jak stavět a renovovat, aby se dům v létě nepřehříval a v zimě neztrácel teplo
- Urychlení větrných a solárních elektráren dostalo zelenou i v Senátu
- Letiště Praha na cestě k uhlíkové neutralitě: Moderní čerpadla Wilo snižují ekologickou stopu
- Nejčastější chyby při rekonstrukcích? Buřinka přináší odpovědi přímo z terénu