Staré dálniční známky už neplatí. Policie hned vyrazila na kontroly

TNBiz (TNBiz), 1.02.2018

Platnost loňských dálničních známek definitivně skončila. Tomu, kdo si zapomněl přilepit nový kupón a vyjel na dálnici, hrozí od čtvrtka pokuta v přestupkovém řízení - a to až 100 tisíc korun. Dopravní policie začala řidiče kontrolovat.

Většina řidičů, kteří najížděli z Berouna na dálnici D5 ve směru na Prahu, novou dálniční známku nalepenou měla.

Jedna z řidiček měla štěstí, protože si ji prý nalepila teprve dnes ráno. Jiní na to ale zapomněli a na předním okně měli buďto nalepenou ještě starou známku, anebo dokonce žádnou.

Vzhledem k tomu, že je první den platnosti dálničních známek pro rok 2018, byla policie ještě smířlivější a ukládala tak spíše poučné pokuty ve výši 500 korun. Většina z řidičů, kterým známka chyběla, se hájila tím, že zapomněli jaké je datum, anebo na chybně navádějící navigaci.

Dálniční známka musí být umístěna v pravém rohu čelního skla z pohledu řidiče, řádně vyplněna a řidiči u sebe musí vozit i druhý díl kuponu. Starou známku musí řidiči sloupnout.

Kontrolovány nebyly ale jen dálniční známky. Policie se zaměřila také na technický stav vozidel a jízdu pod vlivem návykových látek. Ale i v tomto případě byli řidiči většinou vzorní.

Názory na článek  Staré dálniční známky už neplatí. Policie hned vyrazila na kontroly
Na dané téma nejsou žádné názory.
Známkuj

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem


Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie

Články Tiskové zprávy