Na horách přibývá prázdninových zranění, vzlétly i vrtulníky

TNBiz (TNBiz), 7.02.2018

Jarní prázdniny jsou v plném proudu, na sjezdovkách je spousta lidí a i kvůli tomu se množí zranění. V Jeseníkách včera musel dokonce dvakrát přistávat vrtulník.

Nejdříve letěl k osmdesátiletému muži, který se srazil s jiným lyžařem. Ve druhém případě přepravoval do nemocnice malého chlapce, který spadl ze čtyřmetrové výšky.

Když záchranáři z horské služby ke zraněnému osmdesátiletému muži dorazili, zjistili, že má všechny příznaky otřesu mozku. Po srážce byl chvíli v bezvědomí. Proto pro něj z Hradce přiletěl vrtulník.

A jakmile tento vrtulník odlétl, museli ho horští záchranáři volat znovu k destiletému chlapci, který spadl z mostku do čtyřmetrové hloubky přímo na záda a existovalo tak podezření na zranění páteře.

"Na horách je velká koncentrace lidí. Po sjezdových tratích se pohybuje plno lyžařů, tak je třeba být opravdu ohleduplní, opatrní, dodržovat veškeré zásady pohybu a nevstupovat nebo nevyjíždět z těch sjezdovek, které jsou otevřené, nebo nevyjíždět mimo sjezdovky do lesa," říká náčelník jesenické horské služby Michal Klimeš.

Názory na článek  Na horách přibývá prázdninových zranění, vzlétly i vrtulníky
Na dané téma nejsou žádné názory.
Známkuj

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem


Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie

Články Tiskové zprávy