"Pasti" na dálnici: kde se bude letos na D1 měřit rychlost

Rubrika: Tipy a triky
TNBiz (TNBiz), 11.02.2018

Ministerstvo dopravy, Ředitelství silnic a dálnic a obce už se dohodly na tom, kde přesně se v tomto roce bude měřit rychlost na dálnici D1. Jedná se o tři modernizované úseky - jeden je ve středních Čechách a další dva na Vysočině.

Jeďte povolenou maximálně osmdesátikilometrovou rychlostí - jinak zaplatíte pokutu. Tohle letos čeká řidiče na dálnici D1 hned na třech místech. Na Benešovsku - mezi Ostředkem a Šternovem, Humpolecku - od Hořic do Koberovic a od Velkého Meziříčí ke Lhotce - kde už to bylo i loni. Tam všude budou rychlost hlídat kamery.

Radary budou podle mluvčího Ředitelství silnic a dálnic Jana Rýdla v provozu celou stavební sezónu, tedy plus mínus od března do listopadu.

Kromě těchto tří odsouhlasených úseků se jedná o tom, že by měřící kamery během roku mohly přibýt i na jednom z dalších tří modernizovaných úseků.

A to buď na úseku mezi Jihlavou a Velký Beranovem nebo na trase mezi Devíti Kříži a Ostrovačicemi. Případně je ve hře i úsek mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem - ten má přitom podle informací televize Nova největší šanci na "vítězství".

Na kterém z těchto úseků se nakonec čtvrtá sada měřících kamer objeví, bude záviset na zahájení a postupu stavebních prací. A všichni řidiči, kteří v opravovaném úseku překročí povolenou osmdesátku, zaplatí tisícikorunovou pokutu.

Už loni na podzim se rychlost na modernizované D1 začala měřit - mezi Velkým Meziříčím a Lhotkou . Během tří měsíců ji překročilo více než 20 tisíc hříšníků. Z toho hned 40%, tedy skoro 10 tisíc bylo cizinců. Přitom tři čtvrtiny z nich už tisícikorunovou pokutu zaplatily. Vybrané peníze - v tomto případě se jedná téměř o 20 miliónů korun - by dotčená obec, která peníze vybírá, měla vždy investovat do bezpečnosti silničního provozu ve svém okolí.

Názory na článek  "Pasti" na dálnici: kde se bude letos na D1 měřit rychlost
Na dané téma nejsou žádné názory.
Známkuj

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem


Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie

Články Tipy a triky