Pořádné lyžování? Klínovec nabízí přes 18 kilometrů sjedovek

TNBiz (TNBiz), 15.03.2018

Se zhruba osmnácti kilometry sjezdovek patří Klínovec k největším střediskům Česka a díky čtyřem sedačkovým lanovkám i k nejmodernějším. Středisko nás zaujalo skoro tříkilometrovou sjezdovkou, dlouhým funparkem a Krakonošovým ohněm.

Od roku 2015 láká Klínovec na sjezdovku Jáchymovskou, která se svou délkou 2950 m patří k nejdelším sjezdovkám republiky. Jáchymovská je po celé délce červená, až na jedno zúžení i příjemně široká a osobně mě baví členitým terénem s prudšími a mírnějšími pasážemi.

Spíše sportovní charakter Klínovce vyvažují dvě modré sjezdovky Dámská a Turistická. Začátečníkům by měla o něco více vyhovovat Dámská, která je mírnější a díky minimální členitosti i přehlednější. Na rozdíl od „odstrčené“ Turistické tu však bývá více lyžařů.

Díky přemostění jsou obecně sjezdovky na Klínovci poměrně dlouhé a až na černý sešup U Zabitýho převažuje červené značení. Sporťáci tak ocení možnost maximálního carvového náklonu například na sjezdovce Přemostěné nebo Pařezovce.

Zpestřujícím prvkem Jáchymovské je krátká funline v horní části, sjezdovka Pod Zámečkem zas hostí Cool Funpark, tedy dlouhý snowpark, který je na počet skoků možná největší u nás. V řadě za sebou tu můžete dát až pět skoků a vždy si můžete vybrat mezi lehčí a těžší variantou. Nechybí tu bedýnka a zábradlíčko.

Na dojezdu Jáchymovské se pro děti nabízí Hugův dětský park s pojízdným pásem, další dětskou část s pomičkou a zastřešeným pojízdným pásem najdete také na dojezdu Dámské. V obou případech jsou parky vybavené slalomovými zvířaty a v rámci lekce od lyžařské školy je vstup do parku zdarma, pro veřejnost činí vstup kolem 150 na den.

Rychlé občerstvení nabídne několik kulatých aprés ski stanů u nástupních i výstupních stanic lanovek, obědové menu hledejte například v restauraci na dojezdu Pařezovky nebo v restauraci na startu Jáchymovské, kde je naším gastrotipem výborný Krakonošův oheň, tedy pikantní vepřové na cibuli, které nám chutnalo nad očekávání. Z jídelníčku si pak dále můžete vybrat například boloňské špagety, germknödl nebo i lososa.

Jak jsem psala výše, Klínovec si troufnu označit za jeden z nejmodernějších areálů v tuzemsku. Na kopec tu vyváží celkem čtyři sedačkové lanovky, z nichž jsou dvě zastřešené, což jinde v Čechách není.

Moderně působí i zázemí ze směru Jáchymov, které kromě klasické půjčovny lyží disponuje i půjčovnou oblečení, takže sebou na lyžovačku prakticky nemusíte nic balit.

Názory na článek  Pořádné lyžování? Klínovec nabízí přes 18 kilometrů sjedovek
Na dané téma nejsou žádné názory.
Známkuj

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem


Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie

Články Tiskové zprávy