Na D1 se vrátily stavební práce, řidiči musí zpomalit

TNBiz (TNBiz), 20.03.2018

Na dálnici D1 ráno poprvé po zimní pauze vyjely stavební stroje, a to na dva úseky na Vysočině. Dělníci tam začali s demontáží svodidel a úpravami středových pásů. Řidiči musí v těchto úsecích jezdit ve zúžených pruzích a omezenou rychlostí.

Desítky dělníků, bagry a nákladní auta. Dálnice D1 se znovu po zimě mění ve staveniště. Práce dnes začaly Humpolce a Jihlavy - navzdory desetistupňovým mrazům a sněžení.

Mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem už dělníci demontují svodidla. Řidiči znovu musí jezdit v zúžených pruzích a maximálně osmdesátkou.

"Co se dá dělat , musí se to opravit a musí se to posouvat. Snad nebudou v létě moc kolony," krčí rameny jeden z řidičů, se kterým mluvil reportér TV NOVA. Jiný práce lakonicky okomentoval slovy, že je to alespoň nějaké dobrodružství.

Kvůli stížnostem ekologických aktivistů mají práce na úseku D1 u Humpolce rok zpoždění. Součástí modernizace čtrnáctikilometrového úseku, za téměř dvě miliardy je i výstavba unikátního takzvaného ekoduktu - tedy přechodu pro zvěř. Práce budou provádět kazašské a italské stavební firmy.

Pracovat se začalo už i na druhém z opravovaných úseků mezi Jihlavou a Velkým Beranovem. Takže pro řidiče dalších sedm kilometrů jízdy v omezení. Těžká technika už dnes bagrovala zeminu ve středovém pásu a dělníci i tady odmontovávali svodidla.

Letos se bude D1 mezi Prahou a Brnem opravovat hned na pěti úsecích - přičemž na třech z nich budou rychlost hlídat kamery. U Ostředku, Korerovic a Velkého Meziříčí začnou práce o velikonočním víkendu na přelomu března a dubna.

Názory na článek  Na D1 se vrátily stavební práce, řidiči musí zpomalit
Na dané téma nejsou žádné názory.
Známkuj

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem


Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie

Články Tiskové zprávy