Kvalitní vysavač je nezbytný pomocník, centrální vysávání má řadu předností

Rubrika: Technika
Jana Brožková (Bydlet.cz), 14.06.2018
Centrální vysavač chrání životní prostředí Důležitým pomocníkem při úklidu domácnosti je kvalitní vysavač. Velkou popularitu získaly vysavače centrální, jejichž hlavním benefitem je, že při práci nevíří prach a všechny nasáté nečistoty odvedou zcela mimo dům. Prachu a nečistot se tak jednoduše zbavíte nadobro. Není tedy náhoda, že téměř třetina všech nových rodinných domů je dnes již vybavena centrálním vysavačem.

Výhody centrálního vysavače

Centrální vysavače vynikají snadnou manipulací, tichým provozem, dlouhou životností (vybrané modely až 25 let) a 100% účinností filtrace. Při vysávání není třeba přenášet vysavač z místnosti do místnosti a hledat za nábytkem elektrické zásuvky. Jednoduše zasunete lehkou a ohebnou hadici do zásuvky centrálního vysavače a pohodlně z jednoho místa vysajete všechen prach a nečistoty. Veškerý nasávaný vzduch s nečistotami projde hadicí, trubním rozvodem, přes filtr, a pak odchází ven mimo dům. Tím zabráníte zvíření jemných částeček, mezi nimiž jsou prach, alergeny a další nečistoty a jejich opětovnému usazení na nábytku.

Nejzdravější vysávání
Centrální vysávání je jednoznačně nejzdravějším způsobem, jak se zbavit prachu a nečistot v domácnosti. A to z několika jednoduchých důvodů. Nedochází k již zmiňovanému víření prachu v místnosti a všechny vysáté nečistoty jsou odvedeny z místnosti ven. Vzhledem k profesionální konstrukci a neomezenému příkonu 900 W u klasických vysavačů, je centrální vysavač i při velmi tichém provozu během vysávání účinnější než běžné, ale hlavně robotické domácí vysavače.

Chrání životní prostředí
Centrální vysavače díky účinnosti vysávání spotřebují v konečném důsledku k vysávání méně energie než vysavače klasické, a navíc jsou ze snadno recyklovatelných materiálů. Systémy centrálního vysávání společnosti Husky se například skládají převážně z recyklované oceli a hliníku, tedy dvou nejvíce recyklovaných materiálů na světě.

A navíc centrální vysavače nejsou spotřebním zbožím, ale dlouhodobou výbavou domu či bytu. Jsou tedy konstruovány tak, aby vydržely. Výrobce centrálních vysavačů Husky například dává na vybrané modely záruku 25 let. Můžete tedy pořídit jeden vysavač, který vydrží tak dlouho jako tři až čtyři vysavače klasické, a tím chránit životní prostředí plnící se odpadními plasty.


Jak centrální vysavač vypadá?
Viditelnými částmi domácího vysavače jsou odlehčené hadice a vysavačové zásuvky. Centrální vysavačová jednotka je na rozdíl od klasického vysavače umístěná zcela mimo obytné prostory, což je výhodné proto, že veškerý provozní hluk se drží mimo domácnost. Nejlepší místo pro ni je například ve sklepě, garáži, nebo v technické místnosti domu. Od vysavačové jednotky je vedeno speciální potrubí k jednotlivým zásuvkám, které jsou rozmístěné v domě tak, aby hadice dosáhla do všech míst, která je potřeba vysávat. Vzduch včetně nečistot proudí od hubice, přes hadici a trubní rozvod až k výkonné centrální vysavačové jednotce, kde je účinně přefiltrován a vyfouknut ven.

A kolik to stojí?

Cena za dodávku a montáž kompletního centrálního vysavače včetně trubního rozvodu pro běžný RD do 160 m2 činí zhruba 35 000 včetně DPH. "Na centrální vysavač doporučujeme myslet již při projektování domu či bytu. Ne nadarmo je v některých severských zemích nutnou součástí projektu každé novostavby," uzavírá Jiří Najman, spolumajitel společnosti Newag, výhradního dodavatele kanadských centrálních vysavačů Husky.
Názory na článek  Kvalitní vysavač je nezbytný pomocník, centrální vysávání má řadu předností
Na dané téma nejsou žádné názory.
Známkuj

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem


Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie

Články Technika