Pád mostu v Janově způsobil slabé zemětřesení, experti se obávají zřícení zbytku mostu

TNBiz (TNBiz), 24.08.2018

Zřícení mostu v Janově vyvolalo slabé zemětřesení. Podle italských seismologů dosáhlo jednoho stupně Richterovy škály. Prokurátor pak informoval, že kromě východního zbytku mostu je v dezolátním stavu i západní část.

"Pád Morandiho mostu způsobil otřesy srovnatelné s přírodním zemětřesením o síle jednoho stupně Richterovy škály. Zaznamenala to naše seismologická síť," citoval portál La Republicca profesora janovské univerzity Maura Mariottiho.

Jehla seismografu začala výkyvy zaznamenávat 14. srpna přesně v 11:36, kdy se most zřítil. Při neštěstí zemřelo 43 lidí, oběti vyprošťovali hasiči několik dní. Mezi přeživšími je i český řidič kamionu Martin Kučera, kterého poté přepravili do pražské nemocnice, odkud byl už propuštěn.

Italská média zároveň informovala o prohlášení janovského prokurátora Francesca Cozziho. Na tiskové konferenci oznámil, že západní zbytek mostu je ve stejně špatném stavu jako ten východní. Z domů v okolí muselo být kvůli tomu evakuováno přes 600 lidí.

Odborníci teď řeší, jak zbytky mostu zdemolovat, aniž by byly poškozeny budovy pod ním. "Nic takového nebude možné. Bude-li most zničen, domy a průmyslové sklady dole mají jasný osud," prohlásil Sergio Lagomarsino z technického oddělení janovské univerzity.

Názory na článek  Pád mostu v Janově způsobil slabé zemětřesení, experti se obávají zřícení zbytku mostu
Na dané téma nejsou žádné názory.
Známkuj

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem


Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie

Články Tiskové zprávy