Řidiče přistihla policie už osmkrát pod vlivem drog, o řidičák přesto nepřijde

TNBiz (TNBiz), 6.09.2018
Přesto má stále řidičský průkaz a je ohrožením

Už po osmé za necelý měsíc přistihli dopravní policisté řidiče, který po silnicích Prostějovska jezdí pod vlivem pervitinu. Přítomnost omamných látek v jeho organismu několikrát potvrdila i lékařská vyšetření - přesto má stále řidičský průkaz a ohrožuje sebe i ostatní.

Osmatřicetiletého muže, který se po Prostějovsku prohání ve staré Felicii, policisté už důvěrně znají. Silniční hlídky ho totiž zastavily v pátek, v sobotu, v neděli i v pondělí, přičemž od poloviny srpna to byla osmá kontrola.

Orientační zkouška na přítomnost návykových látek u něho vyšla pokaždé pozitivně. Po prvních třech prohřešcích souhlasil i s lékařským vyšetřením, které amfetamin v jeho krvi potvrdil. V dalších případech už byl ale obezřetnější.

"Při všech kontrolách tento týden muž popřel užití zakázaných látek, přesto se odmítl podrobit odbornému lékařskému vyšetření," vysvětlil mluvčí prostějovské policie František Kořínek.

Pokaždé z osmi kontrol bezohledného řidiče následoval zákaz další jízdy. Jenže muž dodnes vlastní řidičský průkaz a může tak ohrožovat další na silnicích. Podle policie totiž stále není dostatek důkazů k odebrání jeho řidičáku.

Muži, který je podezřelý ze spáchání přestupků, zatím hrozí až padesátitisícová pokuta a dvouletý zákaz řízení.
Pokud se policistům podaří najít více důkazů, jeho jednání by mohlo být překvalifikované z přestupku na trestný čin.

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem


Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie

Články Tiskové zprávy