Přibývá pytláků ryb, neodradí je ani vysoké pokuty

TNBiz (TNBiz), 8.09.2018
Každoročně chytí policie více než tisíc rybářů bez povolení

V Česku se začíná rozmáhat pytláctví u řek a rybníků. Každoročně chytí policie více než tisíc rybářů bez povolení. Například v Českých Budějovicích jen za poslední týden řešili strážníci už tři takové případy. Za pytláctví přitom hrozí až třicetitisícová pokuta.

Strážníci, rybářská stráž i policisté na vodě teď provádějí kontroly v okolí rybníků a řek mnohem častěji. Pytláků přibývá. "Roste počet rybářů, kteří vždycky nedodržují pravidla, která by během lovu dodržovat měli," říká mluvčí Českého rybářského svazu Tomáš Kočica.

Jen v Českých Budějovicích chytili strážníci za poslední týden hned tři pytláky. V jednom případě se muž dokonce vydával za porybného, čímž se snažil svého kamaráda zachránit.

"Tím se vlastně také dopustil přestupku a i za tento přestupek bude řešen u správního orgánu," varuje podobné "zachránce" mluvčí českobudějovických strážníků David Štýfal.

Hrozí mu za to až dvacetitisícová pokuta. O dva dny později chytili u Vltavy strážníci třiadvacetiletého mladíka. Na ryby vyrazil ve dvě hodiny ráno. Upozornil na sebe baterkou, kterou si svítil na úlovek.

Když zpozoroval strážníky, hodil rybu zpátky do řeky a snažil se zmizet. Podle rybářského svazu v poslední době přibývá hlavně lidí, kteří sice mají povolení, ale chytají ryby na nedovolených místech nebo v zakázané době.

Ani takové rybáře nemine tučná pokuta, vyšplhat se může až na třicet tisíc. Navíc je jim odebrán rybářský průkaz. Pokud ale jde o organizovanou akci nebo je škoda přes pět tisíc korun, jsou tresty výrazně vyšší - až pět let za mřížemi.

Názory na článek  Přibývá pytláků ryb, neodradí je ani vysoké pokuty
Na dané téma nejsou žádné názory.
Známkuj

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem


Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie

Články Tiskové zprávy