Zájem o nové diesly v EU dál padá ...

uamk.cz (ÚAMK), 10.09.2018
Výmluvná jsou 2 čísla: + 2,7 % a - 17 %. První hovoří o tom, o kolik více se prodalo nových vozů za první pololetí letošního roku v Evropské unii. Celkový prodej dosáhl 8,6 milionu vozů. To druhé číslo naopak vypovídá o tom, jak klesá zájem o nové diesely. Jejich podíl na celkových prodejích meziročně poklesl o 17 %.

Automobily „baštící“ naftu tak za první pololetí, pokud vyjdeme z prvních registrací vozidel v EU, měly jen 37% podíl. Všichni máme ještě v živé paměti, že zcela nedávno to byla polovina, teď tedy sotva 40 procent.

Samozřejmě, že tento trend „táhne“ především největší evropský, a to německý trh, kde se slovo diesel stalo bezmála hanlivým označením pro cosi nečestné, nečisté…

Z druhé strany mají vliv to i skandinávské země, kde především díky nadmíru štědrým státním dotacím stále roste prodej elektromobilů. Ty tvoří například v Norsku až 56 % všech prodejů. To je nebývalé.

Asistenční služby pro motoristy, dopravní informace, dálniční kupóny, autoškoly, turistické informace, cestování.

ÚAMK je ryze českým poskytovatelem asistenčních služeb s největší tradicí v poskytování asistenčních služeb v České republice s přímým napojením na mezinárodní sítě prestižních automotoklubů sdružených v sítích FIA (Fédération Internationale de L´Automobile) a ARC Europe, prostřednictvím, kterých zajišťuje kvalitní asistenční služby kdekoliv v Evropě i ve světě.

Více na: www.uamk.cz

Názory na článek  Zájem o nové diesly v EU dál padá ...
Na dané téma nejsou žádné názory.
Známkuj

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem


Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie

Články Tiskové zprávy