Nerizikovější místo pro řidiče v ČR je u Třemošné: 12 nehod za 3 roky

TNBiz, 3.10.2018

Nejvíce rizikovým místem v Česku je křižovatka u Třemošné na Plzeňsku. V letech 2015 – 2017 se zde odehrálo dvanáct dopravních nehod, které si vyžádaly jeden lidský život a sedm vážně zraněných. Vyplývá to ze statistiky, kterou sestavila pojišťovna Allianz.

Na základě policejní databáze dopravních nehod sestavila pojišťovna přehled nejnehodovějších míst v republice. Žebříček vede nebezpečná křižovatka u obce Třemošná v Plzeňském kraji.

Nehody se obci Třemošná opravdu nevyhýbají. V květnu roku 2015 se zde střetla tři vozidla, na místě bylo několik zraněných, dvě ženy dokonce kriticky. V srpnu 2015 se střetlo nákladní auto s osobním, zraněno bylo několik osob, jedna bohužel následkům poranění podlehla. V listopadu téhož roku nedala řidička přednost autu jedoucímu po hlavní silnici, na místě zemřela. Spolu s řidičkou jeli v autě spolujezdec a dítě, oba vyvázli jen s lehkým zraněním.

Ze stejného důvodu se v dubnu 2016 střetla dvě osobní vozidla, zranili se tři lidé. V prosinci si pak další nehoda dvou aut vyžádala několik raněných, z toho dvě malé děti. Jedno přitom bylo předškolního věku. A v červnu stejného roku zde přišel při nehodě o život teprve devatenáctiletý řidič. Další dva účastníci utrpěli poranění hrudníku, transportovala je do nemocnice letecká záchranná služba. V lednu 2017 se srazila dvacetiletá řidička osobního vozidla s autobusem. Na mokré silnici nezvládla řízení. V červenci 2017 u Třemošné dokonce srazil na přejezdu vlak opilého cyklistu.

Druhým nejhorším úsekem byla zatáčka na silnici I/50 ve Zlínském kraji. V daném období se zde stalo 13 nehod, při kterých zemřel jeden člověk. Pět lidí utrpělo těžká zranění.

Pomyslnou třetí příčku neveselé statistiky obsadily serpentiny v katastru Černé vody v Pardubickém kraji. V jedné ze zatáček na silnici I/11 v okrese Ústí nad Orlicí se událo sedm nehod, které si vyžádaly pět těžkých zranění. Většina nehod se udála ve dne, na vině nebyl ani alkohol.

"Ze 154 zkoumaných vážných dopravních nehod se 49 havárií stalo o víkendu. Ve dvanácti lokalitách se dokonce všechny nebo převážná většina nehod odehrála o víkendu," píše web iDnes.cz. Při pětadvaceti nehodách byl sražen chodec.

V analýze pojišťovny Allianz byly posuzovány dálnice a silnice I. třídy. Výzkum zahrnoval nehody, které se udály za poslední tři roky, tedy v letech 2015-2017. Podmínkou pro zařazení do statistiky bylo, že na dané komunikaci se v tomto období odehrály minimálně dvě na sobě nezávislé vážné dopravní nehody. Mezi tragickými místy nesměla být vzdálenost větší než sto metrů, z toho důvodu se do statistik nedostaly úplně všechny nehody z daných oblastí.Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem

Social icons
Hodnocení článku

Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografieČlánky Tiskové zprávy