Brněnský festival Prototyp spojí vědu, umění a technologie s makery

Rubrika: Tipy a triky
Jana Brožková (Bydlet.cz), 13.10.2018
Chybět nebudou světelné a zvukové instalace, videomapping

Festival Prototyp je tradiční akcí brněnského podzimu, která obohacuje kulturní dění v moravské metropoli, vzdělává a propojuje lidi z oblastí vědy, uměnítechnologií. Nově představí také komunitu kutilů, tzv. MAKERS.

5. ročník bude probíhat 16.18. listopadu v pavilonu A brněnského výstaviště. První večer bude zahájen tradiční módní přehlídkou a hudebním programem v rámci Prototyp LIVE FASHION.

Od pátku až do neděle budou moci návštěvníci zažít interaktivní výstavu Prototyp ART určenou pro širokou veřejnost, kde se představí talentovaní začínající  i zkušení tvůrci z České republiky a zahraničí. Chybět nebudou světelné a zvukové instalace, videomapping nebo díla s prvky umělé inteligence.

Novinkou bude část Prototyp MAKERS, která sdružuje technologické nadšence, kutily, studenty, sdílené dílny i komerční subjekty. Návštěvníci čerpají inspiraci pro vlastní tvorbu, případně si produkty přímo kupují. Chceme ukázat, že kutilství není záležitost minulého století, ale že jde i díky novým technologiím o moderní součást naší kultury pomáhající jedincům tvořit projekty nejrůznějšího ražení. Od těch čistě pro radost, pro ty pomáhající inovacím průmyslu nebo třeba umění či vědě, říká Tomáš Mejzlík, koordinátor brněnské sdílené dílny FabLab, která se letos na festivalu podílí. Součástí bude také série přednášek a workshopů z oblasti 3D tisku, IoT, open-source atd.

Do 16. října je stále otevřená výzva do části Prototyp MAKERS, která je zaměřená právě na kutily a technologické nadšence různých zaměření.

Veškeré informace o programu a vstupenkách budou postupně odhalovány na webu a Facebooku.


Názory na článek  Brněnský festival Prototyp spojí vědu, umění a technologie s makery
Na dané téma nejsou žádné názory.
Známkuj

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem


Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie

Články Tipy a triky