Tři měsíce, 24 měst, stovky tisíc návštěvníků: unikátní výstava ukončila putování

Jana Brožková (Bydlet.cz), 3.12.2018
Kromě připomenutí historie vyvolala i emoce Unikátní výstava Akademie věd ČR Republika československá 1918 – 1939, probíhající od 3. září do 29. listopadu ve 24 městech České republiky, ukončila své putování. Výstava vznikla ve spolupráci Masarykova ústavu a Archivu AV ČR se Střediskem společných činností AV ČR a nevšední formou přiblížila statisícům lidí vznik a vývoj Československé republiky od samého počátku do jejího zániku před druhou světovou válkou. Kromě připomenutí důležitých historických událostí v návštěvnících vyvolala i řadu emocí.

„Výstava budí zájem nejen domácích, ale i cizinců. Všichni bez rozdílu i přes nepřízeň počasí (déšť, zimu) pozorně čtou, mlčí, přemýšlejí či diskutují. Na místo přicházejí jednotlivci, rodiny i různě početné skupiny zahraničních turistů. Mnozí se netají svým názorem na okupaci či současnou politickou situaci a nahlas fotografie komentují,“ popisuje na Facebooku Jana K., jedna z návštěvnic výstavy.

Putování výstavy doprovodily dvě vernisáže v Praze a Brně, které doprovázel bohatý tematický program. Návštěvníci mohli například vyslechnout přednášky předních vědců ústavů Akademie věd ČR, koncert Ostravské bandasky nebo zhlédnout zajímavý storytelling. Nechybělo ani dobové oblečení, automobily či občerstvení.

Chtěli jsme návštěvníkům dopřát pečené kaštany, tradiční prvorepublikovou pochoutku. Do poslední chvíle jsme však nevěděli, zda to bude realizovatelné. Záleží totiž nejen na sběru, ale i klimatických podmínkách. Naštěstí vyšlo vše od kaštanů, až po hladký průběh celé výstavy,“ říká Pavla Pulchart, Business Development Manager ve společnosti ASIANA, která se podílela na koordinaci.

 

Názory na článek  Tři měsíce, 24 měst, stovky tisíc návštěvníků: unikátní výstava ukončila putování
Na dané téma nejsou žádné názory.
Známkuj

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem


Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie

Články Tiskové zprávy