Sbírka Srdce dětem vynesla rekordních 30 milionů

Jana Brožková (Bydlet.cz), 10.12.2018
Charitativní sbírka Srdce dětem vynesla 30 milionů Charitativní sbírka Srdce dětem, která v sobotu vyvrcholila dobročinným koncertem na Staroměstském náměstí, překonala loňský rekord a vynesla na pomoc vážně nemocných dětí celkem 30 milionů . Stojí za ní obecně prospěšná společnost Život dětem, která ve spolupráci s Lidlem za celou dobu existence sbírky díky ochotě lidí zlepšila život již 2 756 dětem.

„Vybraná částka o pět milionů korun překonala loňský výtěžek. Lidé po celé České republice letos dohromady přispěli 28 500 000 a Lidl to ze svých peněz dorovnal na rovných 30 000 000 . Je až neuvěřitelné, že se každým rokem celkový výtěžek navyšuje, nezbývá než poděkovat všem, kteří se rozhodli do sbírky zapojit. Ujišťujeme, že peníze poputují tam, kde jsou skutečně potřeba. Děti, které podporujeme, trpí vážnými chorobami, které ovlivňují životy celé rodiny. Nejsou to pro ně lehké situace a my se jim snažíme v léčbě co nejvíce pomáhat,“ říká ředitelka neziskové organizace Život dětem Maria Křepelková.

Sbírka Srdce dětem se letos konala již po osmé a probíhala ve všech prodejnách Lidl od 5. do 19. listopadu. Během všech jejích ročníků se již podařilo pomoci 2 756 nemocným dětem. A číslo se díky letošnímu výtěžku znovu zvedne. Získané finanční prostředky se využijí na nákup nejrůznějších zdravotních a kompenzačních pomůcek, které zdravotní pojišťovny hradí jen částečně nebo vůbec, neurorehabilitační programy či ozdravné pobyty.

Šek na 30 milionů byl Životu dětem předán tuto sobotu 8. prosince během charitativního koncertu na Staroměstském náměstí v Praze. „Naše poděkování patří samozřejmě i všem vystupujícím umělcům, rádiím Evropa 2 a Frekvence 1, která se i letos do tohoto krásného projektu s námi pustila. Program běžel od odpoledne až do večera a vystřídala se na něm spousta umělců. Jsme rádi, že jsme mohli lidem i touto cestou poděkovat za jejich přízeň nejen v projektu Srdce dětem,“ doplňuje Maria Křepelková.

Život dětem je obecně prospěšná společnost, která existuje od roku 2000. Jejím posláním je pomoc nemocným, handicapovaným a opuštěným dětem v rámci celé České republiky, které se ocitnou v obtížné životní situaci a potřebují odbornou pomoc a podporu svého okolí. Mezi nejznámější projekty patří sbírky Srdíčkové dny a Srdce dětem.

Názory na článek  Sbírka Srdce dětem vynesla rekordních 30 milionů
Na dané téma nejsou žádné názory.
Známkuj

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem


Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie

Články Tiskové zprávy