"Nic zásadního se nestalo," uvedl dnes Ťok ke kolapsu dálnice D1

TNBiz (TNBiz), 3.01.2019

Ministr dopravy Dan Ťok zamířil ve čtvrtek na Vysočinu, kde opět kolabuje doprava na dálnici D1. Resort ale podle Ťoka udělal vše, co bylo třeba, aby byl opravovaný úsek zprovozněn. Práce by mohly znovu začít už tento pátek.

"Jsem přesvědčen, že kromě toho, že nám zkrachoval dodavatel, se nic zásadního nestalo," prohlásil Ťok na tiskové konferenci. Zároveň odmítl, že by jeho ministerstvo začalo situaci na D1 řešit až poté, co kamiony a sněžení zablokovaly opravovaný úsek u Humpolce.

Podle ministra nemohl resort ukončit spolupráci dříve, protože nebylo jasné, že firma nedodrží termíny a na opravě nepracuje. "To, že jsme firmu ze stavby vyhodili a snažíme se věci řešit, jsou razantní kroky," dodal Ťok s tím, že nikoho z podřízených vyhazovat nebude.

Za prosincový kolaps, který se už druhý den opakuje také na začátku ledna, podle něj mohla kombinace počasí a nehod. V zúženém úseku mezi 90. a 104. kilometrem se začaly tvořit dlouhé kolony, silničáři se navíc nemohli na místo dostat, aby vozovku zprůjezdnili.

Už brzy by se měla část opravovaného úseku otevřít. Mobilní svodidla by mohl nový dodavatel začít odstraňovat už tento pátek, pokud ovšem nebude znovu hustě sněžit. "Ambice je taková, abychom začali v pátek a v neděli skončili," doplnil mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jan Kroupa.

ŘSD kvůli zpoždění prací a kolapsu dopravy v zúženém úseku při sněhové kalamitě ze stavby před Vánocemi odvolalo italsko-kazašsko-české konsorcium a vyměřilo mu pokutu 60 milionů. Firmy ji uhradit nechtějí, a tak vše nejspíš skončí u soudu.

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem


Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie

Články Tiskové zprávy