Za minulý rok bylo okradeno 33 tisíc lidí, nejčastěji ve veřejných prostorech

Jana Brožková (Bydlet.cz), 15.02.2019
Nejčastější krádeže jsou v Praze

Střetnutí se zlodějem je nepříjemná zkušenost, kterou v loňském roce zažilo přes 33 tisíc lidí. Bohužel takovému setkání lze málokdy zabránit. Obezřetní by lidé měli zůstávat kdekoliv ve veřejných prostorách, zloději se nejčastěji zaměřují na peněženky, ale také osobní doklady, které lze snadno zneužít.

Přestože podle policejních statistik škody krádežemi meziročně mírně klesají, čísla při osobních krádežích v loňském roce dosáhly na alarmující číslo 589 milionů . Nejhůře je na tom Praha, dále kraje Moravskoslezský, Ústecký, Středočeský a Jihomoravský. Naopak nejméně škod zloději napáchali ve Zlínském kraji a na Vysočině.

„Kromě venkovních prostranství, nádraží a dalších míst, kde je rušno a shlukuje se zde více lidí, se zloději zaměřují i na obchodní centra, kde jsou čísla krádeží také nemalá. Loni ostraha v námi svěřených obchodních centrech po celé ČR řešila na několik stovek případů, někdy to bylo i více událostí v rámci jednoho dne,“ prozrazuje Radek Škrabal, provozní ředitel SSI Group.

Kromě osobních krádeží se zloději ve vidině rychle získaných peněz zaměřují také na komerční objekty. Krádeže tak potrápily i majitele obchodů a restauračních zařízení, kteří za rok 2018 sečetli škody za více než 94 milionů korun.

„Některé velké obchodní jednotky zažívají mimo jiné i tzv. nájezdy, kdy škody dosáhnou i během jedné hodiny 80 až 100 tisíc . Jedná se o vysoce organizované skupiny, které kradou na zakázku. Tyto zkušenosti vnímáme zejména u non-food sortimentu, například v oblasti módního zboží,“ doplňuje Radek Škrabal z SSI Group.

Celkový nárůst veškeré kriminality za rok 2018 oproti předchozímu roku pak zaznamenaly kraje Plzeňský a Liberecký. Naopak největší pokles kriminality zaznamenal Zlínský, Olomoucký a Jihočeský kraj.  


Názory na článek  Za minulý rok bylo okradeno 33 tisíc lidí, nejčastěji ve veřejných prostorech
Na dané téma nejsou žádné názory.
Známkuj

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem


Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie

Články Tiskové zprávy