Kam létají Češi na květnové svátky?

Rubrika: Tipy a triky
Jana Brožková (Bydlet.cz), 30.04.2019

Květnové státní svátky přímo nahrávají cestování do zahraničí. Přestože průměrná cena letenky vzrostla oproti loňskému májovému měsíci o 420,- , na 9 280 , zájem o cestování vzrostl meziročně o 8 %. Zatímco v posledních letech Češi využívali prodloužených víkendů státními svátky především pro eurovíkendy, nyní roste zájem o dálkové destinace a s nimi i o vyšší cestovní třídy.

Cena průměrné letenky meziročně roste. Není to však způsobeno poklesem zájmu o leteckou dopravu, nýbrž tím, že Češi častěji upřednostňují cestování ve vyšších cestovních třídách zejména do vzdálených destinací,“ říká Josef Trejbal, ředitel letenkového portálu Letuška.cz, a doplňuje: „Tento trend se potvrzuje i v případě květnových státních svátků. Přibývá Čechů, kteří si prodlouží volno a cestují do destinací mimo Evropu.“

Top evropskou destinací května se stejně jako minulý rok stala romantická Paříž, za kterou se umístily Amsterdam a Barcelona. Žebříčku oblíbenosti vzdálených destinací vévodí již skoro tradičně New York. Na druhém a třetím místě se umístily Dubaj a Bangkok.

Názory na článek  Kam létají Češi na květnové svátky?
Na dané téma nejsou žádné názory.
Známkuj

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem


Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie

Články Tipy a triky