Divadelní léto letos v Plzni lámalo rekordy

plzen.eu (Plzeň), 29.07.2019

Švanda dudák (foto: M. Chaloupka)

Letošní 12. ročník festivalu Divadelní léto pod plzeňským nebem překonal návštěvnický rekord předchozího roku, kdy letošní novinku Švanda dudák a loňskou inscenaci Cyrano včetně doprovodného programu navštívilo více než devět tisíc diváků. Scéna Divadelního léta pod plzeňským nebem byla letos umístěna v prostranství U Ježíška. Organizátoři populárního letního festivalu už začínají připravovat premiérovou inscenaci pro příští rok. Bude jí komedie Kena Ludwiga Shakespeare v Hollywoodu v režii Radovana Lipuse.

„Těší nás, že návštěvnost překonala loňský rekord, který byl téměř devět tisíc diváků – díky velkému zájmu o Cyrana jsme mohli zařadit celkem sedm repríz, velký úspěch u publika i odborníků měla také letošní novinka Švanda dudák. Stovky diváků navštívily i doprovodný program: večer muzikálu Divadla J. K. Tyla, představení studentů DAMU, Open Air Slam, Improzápas nebo Festiválek hereckých kapel. Vydařil se i další ročník příměstského Divadelního tábora a po celou dobu festivalu nám přálo počasí, stejně jako vloni jsme žádné představení nemuseli rušit ani přesouvat,“ uvedla ředitelka Divadelního léta Marcela Mašínová.

Cyrano (foto: M. Chaloupka)

I příští rok bude festival pokračovat v osvědčeném dramaturgickém modelu – kromě nově nastudované hry, kterou bude Shakespeare v Hollywoodu, uvede několik repríz letošní novinky Švandy dudáka. Obě inscenace se odehrají na prostranství U Ježíška. „Nový prostor se nám výborně osvědčil a líbí se i režiséru Radovanu Lipusovi. Rozhodli jsme se proto, že scénu postavíme na stejném místě i v roce 2020,“ řekl Jan Anderle, programový ředitel festivalu Divadelní léto pod plzeňským nebem.

Barvitá, bláznivá i trochu pohádkově romantická komedie Kena Ludwiga Shakespeare v Hollywoodu zavede diváky do 30. let minulého století, do zlaté éry filmu. „V hollywoodských filmových ateliérech se to hemží hvězdami i hvězdičkami, producenty, novináři, statisty, nechybí vznětlivý režisér či nerudný censor. Natáčí se Shakespearův Sen noci svatojánské a nablýskaný svět filmu přivábí také neodolatelnou dvojici, skutečného vládce elfů Oberona a jeho pravou ruku Puka, aby si trochu pohráli s city smrtelníků,“ prozradil k ději chystané novinky Jan Anderle.

Vstupenky na 13. ročník festivalu Divadelní léto pod plzeňským nebem, který se odehraje v červnu a červenci 2020 U Ježíška, se začnou prodávat ve formě vánočních poukazů v listopadu 2019 prostřednictvím sítě GoOut.

Zveřejněno: 29. 7. 2019, Martin Pecuch

Sdílet
Vytisknout
 
Názory na článek  Divadelní léto letos v Plzni lámalo rekordy
Na dané téma nejsou žádné názory.
Známkuj

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem


Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie

Články Tiskové zprávy