Deset nových výrobků obdrží ocenění Klasa

Jana Brožková (Bydlet.cz), 29.07.2019
Mezi oceněné Klasou se nově zařadí dalších deset výrobků. Jedná se o šunky, zeleninové směsi, jogurty, sýr nebo také svačinku v podobě luštěninového snacku. Značku Klasa má v současnosti 930 výrobků od 221 výrobců.

Nově oceněnými výrobky jsou:

Slezská zeleninová bašta jemná, Slezská zeleninová bašta pikantní

Výrobce: Jaroslava Fojtíková

Jde o dva tradiční rodinné recepty, které se dědí  už čtvrtou generaci. Charakteristická je oranžová barva a zeleninová vůně. Jsou vyráběny z  čerstvé zeleniny, která je za přísných hygienických podmínek ručně zpracována. Plnění a víčkování sklenic je vyloženě ruční prací.

Výrobna paní Fojtíkové se nachází v Těrlicku. Za  dobu svého působení šesti let  si vydobyla kvalitou svých výrobků a různými oceněními své místo u zákazníků. Vyrábí zeleninové směsi jemné, ostré, pikantní, s koprem, křenem, česnekem, bylinkami, sušenými rajčaty a olivami, které se hodí k mnoha účelům, např. grilování, jako příloha k masu či uzeninám nebo do dresinků a omáček.


Statkářská šunka, Dušená šunka nejvyšší jakosti

Výrobce: STEINEX a.s.

Oba výrobky osloví velmi jemnou, lahodnou chutí šunky a příjemnou vůní. Na řezu Dušené šunky nejvyšší jakosti je zřetelná struktura velkých, pevně spojených kusů masa okořeněných jemným kořením. Statkářská šunka má netradiční provedení. Produkt se vyrábí z vybraných šálů vepřové kýty lisovaných a zauzených ve speciální formě. Povrch šunky je pokryt nízkou vrstvou vepřového tuku, který společně se zauzením dodává výrobku jemně uzenou chuť.

STEINEX je rodinná společnost se sídlem v Kuřimi. Působí v potravinářském průmyslu už po pět generací. Jméno Steinhauser je s řeznickým řemeslem spojováno už od roku 1848 a vždy bylo symbolem nejvyšší kvality masných výrobků.


Bílý jogurt krémový, Bílý jogurt smetanový

Výrobce: OLMA, a.s.

Bílý jogurt krémový má 5% tučnost a vysoký obsah bílkovin. Pro fermentaci se používá nejen jogurtová kultura, ale i unikátní probiotická kultura Lactobacillus rhamnosus. Vyšší obsah bílkovin ve výrobku je zajištěn přídavkem mléčné bílkoviny, která je připravena z mléka přímo ve výrobním závodě. Bílý jogurt smetanový se vyrábí už 25 let v nezměněné receptuře. Obsahuje 10 % tuku a díky tomu má sametově hladkou texturu, plnou chuť a pevnou konzistenci. Při jeho výrobě se používá výhradně česká smetana.

Společnost OLMA je jeden z největších mlékárenských výrobců v ČR. Základní kámen společnosti byl položen už v roce 1967. Výrobní kapacitou pojme až 600 tisíc litrů zpracovaného mléka za den a 1,6 milionu kelímků denně. Své portfolio výrobků rozšířila také o novou řadu oceněných krémových a smetanových bílých jogurtů.


Ondráš

Výrobce: Farma Kozí Hrádek s.r.o.

Ondráš je tradiční valašský polotvrdý zrající ovčí sýr horského typu, vyráběný v měděném kotli, zrající na dřevě. Bochník sýru má charakteristickou specifickou chuť a vůni po louce či senu, která ovlivňuje chuť mléka, z něhož je vyráběn, proto se tento druh sýru nazývá horským sýrem.

Farma Kozí Hrádek je rodinnou ekologickou farmou s produkcí kvalitních certifikovaných BIO produktů z kozího, kravského a ovčího mléka. Obhospodařují 53 ha luk a pastvin v nejvýchodnějším výběžku Olomouckého kraje, na samém konci regionu Moravská brána.


BIO čočkový snack se sýrem, BIO hrachový snack se sýrem, BIO cizrnový snack se sýrem a cibulí

Výrobce: POEX Velké Meziříčí, a.s.

BIO snacky jsou bezlepková luštěninová svačinka v BIO kvalitě s vysokým obsahem rostlinných bílkovin. Na výrobu křupek výrobce používá pouze prvotřídní suroviny z biologického zemědělství.

Společnost POEX dodává své výrobky do obchodní sítě od roku 1993. Od počátku svého působení se firma věnuje výrobě extrudovaných potravin, sladkých cereálií i pikantních snacků. Postupně přibyla produkce křehkých extrudovaných plátků s obchodním označením DEXI a výroba co-extrudovaných (plněných) cereálií.


Vladimíra Nováková, tisková mluvčí SZIF

•••

Národní značku kvality KLASA uděluje mimořádně kvalitním potravinářským a zemědělským výrobkům ministr zemědělství od roku 2003. Administraci značky provádí Státní zemědělský intervenční fond. Národní značku kvality získává výrobce na tři roky. Logo KLASA slouží spotřebitelům k lepší orientaci na trhu při rozeznání výjimečně kvalitních produktů v porovnání s běžně dostupnými potravinami. V současnosti mohou spotřebitelé nalézt značku KLASA na obalech celkem 930 produktů od 221 českých a moravských výrobců.  

 

 

Názory na článek  Deset nových výrobků obdrží ocenění Klasa
Na dané téma nejsou žádné názory.
Známkuj

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem


Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie

Články Tiskové zprávy