Čtyři z deseti Rakušanů si myslí, že mají lehkou nadváhu

OPOJISTENI.CZ (OPOJISTENI.CZ), 2.09.2019

Zatímco přes 40 % Rakušanů pociťuje lehkou nadváhu, dalších o něco více než 40 % je se sebou spokojeno. Vyplývá to z aktuální studie společnosti MindTake Research ve spolupráci s Institute for Marketing & Consumer Research při Vídeňské univerzitě, v rámci níž bylo analyzováno téma výživy, stravování a potravin.

Podíl 42,9 % Rakušanů a Rakušanek vyslovil svůj odhad, že mají lehkou nadváhu. Naproti tomu 42,6 % oslovených je spokojených se svou hmotností a přesvědčeno, že mají ideální váhu. Zatímco „silnou podváhu“ u sebe Rakušané prakticky nevnímají, 8,6 % z oslovených připustilo silnou nadváhu.

Kriticky se ovšem muži i ženy v Rakousku vyjadřují k postavám ostatních v místní populaci: Více než polovina respondentů (54,2 %) tvrdí, že mají mírnou nadváhu. A 7,7 % oslovených je ve svém soudu o zbytku populace dokonce ještě přísnějších, protože podle nich jsou ostatní Rakušané tlustí a mají silnou nadváhu.

Aby se přiblížilo své ideální hmotnosti, pokusilo se loni něco podniknout 45 % mužů a 57 % žen v Rakousku. Cílem bylo zhubnout. Většina z nich (82,7 %) se nicméně neřídí nějakým striktním výživovým režimem, dbá ale na výživové doplňky jako jsou multivitaminové tablety. Všímá si také tabulek výživových hodnot, aby zkrotila své kilogramy. Mezi dotázanými bylo 7,3 % vegetariánů, 6,2 % strávníků zcela bez cukrů a 2,5 % veganů.

Necelá čtvrtina dotázaných ve studii odpověděla, že konzumuje denně ovoce, aby zůstala zdravá. Naopak více než 12 % respondentů připustilo, že denně konzumují sladké tyčinky, čokoládu nebo oplatky a sušenky. Přes 15 % dotázaných uvedlo, že trpí nějakou potravinovou alergií nebo intolerancí. Zajímavá je také skutečnost, že ve vnímání vlastní postavy nejsou mezi muži a ženami v Rakousku žádné podstatné rozdíly

oPojištění.cz - informace ze světa pojištění a risk managementu

Zpravodajský portál, který poskytuje komplexní zpravodajství ze světa pojištění a risk managementu. Denně přináší aktuální zprávy o vývoji pojistného trhu, odborné analýzy, informace o nabízených pojistných produktech a rozhovory s významnými osobnostmi pojišťovnictví.

Více informací na: www.opojisteni.cz

Názory na článek  Čtyři z deseti Rakušanů si myslí, že mají lehkou nadváhu
Na dané téma nejsou žádné názory.
Známkuj

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem


Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie

Články Tiskové zprávy