Bydlení na zámku: zámek Načeradec může být váš za 13,5 milionu

Rubrika: Dům
TNBiz (TN.cz), 10.08.2019
Barokní zámek v Načeradci bude 10.9.19 dražený

Chcete si žít jako na zámku? Máte nyní možnost! Stát se chce zbavit téměř tři sta let starého barokního zámku ve Středočeském kraji. A váš může být za necelých 14 milionů korun!

Žít si jako král, nebo alespoň vysoce postavený aristokrat. Takovou možnost nabízí barokní zámek v obci Načeradec, který stát nabídne 10. září v dražbě.

Zámek nechal v roce 1734 postavit František Josef ze Starhembergu. V roce 1925 se z něj stal dětský domov. Od 1. ledna 2015 je budova prázdná. Zámek je zapsaný na ústředním seznamu kulturních památek České republiky.

K zámku patří i asi 90 let starý domek, v němž měli své zázemí vychovatelé. Kromě toho se na pozemku nachází garáž, sklad zahradního nářadí, skleník a několik skladů z ocelového plechu. Součástí je i 2,8 hektaru zeleně. K zámku patří i více než 280 let staré sklepení, to je však v havarijním stavu.

Poslední velká rekonstrukce je z roku 1987, menší pak z roku 2000. Podle popisu je ale celkový stav zámku velmi dobrý, byl pravidelně udržovaný.

Znalec cenu zámku v roce 2018 odhadl na 21,33 milionu korun. Dražba ale začíná už na rovných 13,5 milionech korun. Jedná se totiž celkem o sedmý pokus zámek vydražit, v předcházejících případech se na dražbu nikdo nedostavil.


Názory na článek  Bydlení na zámku: zámek Načeradec může být váš za 13,5 milionu
Na dané téma nejsou žádné názory.
Známkuj

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem


Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie

Články Dům