Podzimní čtení: nejočekávanější knihy letošního podzimu

Podzim je doslova za dveřmi a spolu s ním přicházejí i skvělé knižními novinkami, které lákají na slibné anotace a líbivé obálky. Aby Vám neuniklo žádné knižní dobrodružství, připravilo pro vás knihkupectví Martinus.cz výběr toho nejlepší, na co se můžete v pozimních měsících těšit. A třeba už zde najít nějaký ten tip na vánoční dárek.

Dívka, která musí zemřít - David Lagercrantz

V září vyšel nejen ve Švédsku, ale i v dalších státech, mezi které patří i Česko, poslední díl série Milénium. Kniha, pod kterou je podepsán David Lagercrantz, jež na tvorbu Stiega Larssona navazuje od roku 2015, nese název Dívka, která musí zemřít a opět slibuje příběh, z kterého doslova mrazí.

Smrtící bílá - Robert Galbraith

Začátkem září vyšel již čtvrtý díl detektivní série románů s Cormoranem Strikem, kterou pod pseudonymem Robert Galbraith píše J. K. Rowlingová. I pod tímto pseudonymem se Rowling daří držet vysokou literární úroveň a v románu Smrtící bílá rozvíjí dosud nejpropracovanější zápletku celé série.

Vydaní dvanácté kniha Joa Nesba s Harrym Holem

Nůž - Jo Nesbo

Další velkou událostí v oblasti detektivní literatury ze severu bude v říjnu vydaná dvanáctá kniha Joa Nesboho s Harrym Holem, který ještě zdaleka neřekl poslední slovo, ačkoliv jeho vyhlídky na začátku díla s názvem Nůž nejsou zrovna růžové. Pro ty, kteří s Harry Holem prožili už alespoň jedno dobrodružství, bude tahle kniha jistě skvělým podzimním společníkem, jelikož Nesbo má svým fanouškům ještě rozhodně co vyprávět.

21 lekcí pro 21. století – Yuval Noah Harari

Ve výběru nejočekávanější novinek nemůže chybět ani kvalitní non fiction, která vás vyzbrojí kritickým myšlením a otevře nové obzory. Po mimořádně úspěšných knihách Sapiens a Homo Deus, ve kterých přinesl zprávu o minulosti a budoucnosti lidstva, se Yuval Noah Harari obrací k přítomnosti a v knize 21 lekcí pro 21. století nabízí pomocnou ruku k tomu, abyste se lépe vyznali v dnešním, občas trochu popleteném, světě. A věřte, že to opět bude brilantní, břitké, vtipné, chytré a naléhavé.

Les přízraků – Juraj Červenák

Tak trochu detektivní, tak trochu thrillerové - to jsou romány od Juraje Červenáka, které hýbou československým knižním trhem. Říjnová novinka Les příběhů se tentokrát odehrává v Trutnově a slibuje temný příběh podobně laděný, jako bylo pět předchozích z cyklu historických detektivek zasazených do dob protitureckých válek na sklonku šestnáctého století.

Cilčina cesta – Heather Morrisová

Na konci listopadu vyjde volné pokračování bestselleru Tatér z Osvětimi – Cilčina cesta, v níž autorka Heather Morris rozkryje příběh jedné z nejvýraznějších vedlejších postav. Kniha slibuje opět silný příběh z koncentračního tábora Osvětim, tentokrát z pohledu šestnáctileté Cilky, jíž krása zachránila život, ale zároveň ji odsoudila k další nelehké cestě.

 Názory na článek
Na dané téma nejsou žádné názory.

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem

Social icons
Hodnocení článku

Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografieČlánky Tipy a triky