Někteří Češi na dovolenou neodletí, cestovka pozastavila zářijové odlety

TNBiz (TN.cz), 25.09.2019

Cestovní kancelář Neckermann, která je součástí krachující skupiny Thomas Cook, ve středu pozdě odpoledne oznámila, že pozastavuje všechny odlety mezi 26. a 30. zářím.

"Česká společnost Thomas Cook, s.r.o., vystupující pod obchodním názvem Neckermann Cestovní kancelář insolvenční návrh nepodala. CK Neckermann je však nucena pozastavit všechny odlety svých klientů od 26. do 30. září a činnost divize Business Travel," oznámil mluvčí cestovky Jan Šrámek.

Dodal, že lidé, kteří si koupili pouze ubytování a na dovolenou cestují po vlastní ose, by o své zájezdy přijít neměli. "Jejich situaci řeší CK Neckermann individuálně. Zároveň nedochází ke zrušení plánovaného leteckého eurovíkendu do Porta se sobotním odletem," doplnil Šrámek.

"Klienti, kterých se týká zrušení zájezdů, mají v souvislosti s platnými obchodními podmínkami nárok na vrácení zaplacené sumy za zájezd," ujistil mluvčí.

Neckermann má podle něj momentálně v zahraničí asi 890 klientů ve třicítce různých zemí. "Největší počet z nich je v Turecku a na řeckých ostrovech. O tyto klienty bude postaráno a je zajištěn jejich bezpečný návrat do České republiky jejich plánovaným letem," uvedl Šrámek.

Lidé se podle něj mohou obrátit i na SOS linku, která funguje 24 hodin denně. Číslo mají klienti cestovky v podkladech.

 


Názory na článek  Někteří Češi na dovolenou neodletí, cestovka pozastavila zářijové odlety
Na dané téma nejsou žádné názory.
Známkuj

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem


Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie

Články Tiskové zprávy