Počasí v Čechách a na Moravě: Pozor na ledovku, řidiči bourali na několika místech.

TNBiz (TN.cz), 4.01.2020

Od soboty se lidé v Olomouckém kraji musejí potýkat s ledovkou, která komplikuje především dopravu. Hasiči vyjížděli už ke třem nehodám, naštěstí se při nich nikdo nezranil. Jednu z nich způsobilo auto, které se samo rozjelo a zablokovalo silnici.

Zatímco meteorologové vydali výstrahu před silným větrem pro Prahu, Pardubický či Jihomoravský kraj, v Olomouckém kraji obyvatele trápí ledovka. Ta pokryla i některé silnice a řidiči měli problémy. 

Hasiči vyjížděli například k nehodě dvou automobilů v ulici kpt. Nálepky v Olomouci. Při něhodě nebyl nikdo zraněn. Další nehoda se stala na silnici 449 u obce Dlouhá Loučka, kde havarovalo jedno auto. Naštěstí se řidiči také nic nestalo.

A u kuriózního případu hasiči zasahovali kolem půl deváté ráno. V ulici Hlavní v obci Hanušovice sklouzlo zaparkované auto po ledovce z boční ulice na hlavní a částečně ji zablokovalo, informoval potrál dopravniinfo.cz.

Pozor by si měli dát řidiči také v Moravskoslezském kraji, kde například na silnici 56 mezi obcemi Bílá a Ostravice leží sníh na vozovce. Zákaz vjezdu platí pro vozidla nad 12 tun. Podobně je na tom i úsek u obce Staré Hamry. Provoz je veden jen jedním jízdním pruhem kvůli ledovce. 

Se zvýšenou opatrností jsou sjízdné také silnice u Uherského Hradiště ve Zlínském kraji. Dopravu zde komplikuje i mlha. Podobně je na tom Liberecký kraj. U obce Harrachov na silnici 10 se stala nehoda. Podle dopravních informací Policie ČR se zraněním. 

Špatně sjízdná je pak silnice II. a III. třídy, kde leží zledovatělá vrstva sněhu a fouká silný vítr. Mlha se tvoří na silnici I/10 v úseku Desná - Harrachov

 

 

Názory na článek  Počasí v Čechách a na Moravě: Pozor na ledovku, řidiči bourali na několika místech.
Na dané téma nejsou žádné názory.
Známkuj

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem


Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie

Články Tiskové zprávy