ČNB neplánuje zpřísňování pravidel pro poskytování hypoték

Research, 26.1.2019

Česká národní banka vydala tiskovou zprávu, ve které dementuje informace z některých médií o tom, že by ve druhé polovině roku mělo dojít k dalšímu zpřísnění pravidel pro poskytování hypoték. ČNB odkazuje na listopadové vyjádření guvernéra Jiřího Rusnoka, kde uvedl, že bankovní rada nepovažuje za nezbytné měnit současná doporučení pro poskytování hypoték.

Celý minulý rok banky čelily výraznému poklesu objemu nově poskytnutých hypotečních úvěrů poté, co ČNB na podzim 2018 zavedla omezení na LTV (výše úvěru k hodnotě nemovitosti), které by nemělo překročit 80 %, výši maximální splátky (45 % čistých příjmů) a maximální výši úvěru (9násobek ročních čistých příjmů). V závěru minulého roku se však již dosavadní negativní trend obrátil a počty i objemy nových hypoték začaly opět růst.


J&T BANKA, privátní banka úspěšných:

Od roku 1998 se staráme o investice a finance těch nejbohatších, těch nejnáročnějších. Individuální přístup a maximální komfort je cítit ve všem, co děláme. Jsme privátní bankou, která klientům pomáhá majetek zhodnotit, ochránit a předat dalším generacím a v neposlední řadě si ho také užít. Učíme se od těch nejlepších a rosteme spolu s našimi klienty.

Vedle komplexních služeb family office a privátního bankovnictví poskytujeme specializované financování v oblasti real estate a podnikových akvizic. Do bankovního holdingu J&T patří kromě české J&T Banky její slovenská pobočka, ruská banka J&T Bank ZAO a banka J&T Bank and Trust se sídlem na Barbadosu.

Více informací na: www.jtbank.czSdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem

Social icons
Hodnocení článku

Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografieČlánky Hypotéky