Jak poznat kvalitní polystyren


Vhodně zvolený materiál pro zateplení může obyvatelům domu ušetřit desítky tisíc na energiích. V zimě chrání dům před úniky tepla, v létě naopak udržuje uvnitř domu nižší teplotu a šetří energie za klimatizaci. Lidé by si měli dát pozor nejen na kvalitu provedení zateplení, ale též na kvalitu samotného materiálu. Nekvalitní izolant má horší izolační vlastnosti, které nepřinesou dostatečnou úsporu na energiích. Sdružení EPS ČR informuje o nejvyužívanějším izolačním materiálu v ČR, tj. pěnovém polystyrenu.

 

Důležité je však také dávat pozor na projekt. „Když si vyberete zateplení o tloušťce pár centimetrů, od začátku vás nečeká nic jiného než problémy. Již v počátku je potřeba se věnovat plánování opravdu pečlivě a dát na rady odborníků. Ti by vám měli doporučit zateplení v tloušťce minimálně 15-20 centimetrů, tloušťka izolantu se na celkových nákladech na zateplení stěny podílí jen cca z 10 %,“ připomíná Pavel Zemene

Sdružení EPS ČR

Sdružení EPS ČR je národní organizace založená v roce 1998 s cílem podporovat a koordinovat společný vývoj aplikací z pěnového polystyrenu (EPS), podílet se na tvorbě norem, kontrolovat kvalitu výrobků z EPS, poskytovat konzultace v oblasti výroby a použití výrobků a aplikací z EPS, zvyšovat bezpečnost výrobků z EPS a podílet se na úsporách energie. Sdružení EPS ČR má 13 členů a reprezentuje většinu dodavatelů a zpracovatelů EPS v Česku. Členy sdružení jsou výrobci suroviny, výrobci EPS a další společnosti a odborníci z oblasti EPS působící v Česku a na Slovensku.

Více informací na: www.epscr.czSdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem

Social icons
Hodnocení článku

Fotogalerie Stavba, nejlépe hodnocené fotografieČlánky Stavba