Velmi britský kuchyňský robot Kenwood

Inzerce, 31.3.2020

Společnost Kenwood se pyšní tím, že nabízí širokou škálu pomocníků do kuchyně, odolných a všestranných. Je to britská firma s poválečnou tradicí, která vyrábí od topinkovačů, mixérů, tyčových mixérů, mlýnků, kávovarů, až po opravdu sofistikované kuchyňské roboty. Včetně takového, který dovede rovnou i vařit. Kuchyňské roboty Kenwood se v hodnocení opakovaně ocitají na předních místech žebříčků robotů, s tím, že možná si za vybraný model připlatíte, ale že patří na trhu k těm nejlepším.

Značka ale nabízí i menší, cenově zcela standardní modely. I tady můžete volit podle materiálu vnitřních převodů mezi kovem a plastem, podle nástavců a příslušenství vybírat, co robot umí především. Mísu mají roboty Kenwood spíše větší (4,3 až 5 l objemu, v nerezu nebo dokonce ve skle) a barevnost elegantní bílou nebo stříbrnou.

Příkonem se pohybují od 500 do 1200 W, takže můžete zvolit i takový model, který je určený pro náročnější a vytíženější kuchyni, roboty většinou mají plynulou regulaci otáček i tlačítko Turbo a více rychlostí. Jako u všech kuchyňských robotů s planetárním systémem míchání je kuchyňský robot Kenwood určen především pro míchání, šlehání a hnětení, ale se správnými nástavci umí i mlít maso, strouhat, krouhat, mixovat a lisovat citrusy nebo odšťavňovat ovoce.

Když rádi trávíte v kuchyni více času při přípravě zajímavých a složitějších jídel nebo často pečete, pro větší počet strávníků, pak víte, že pro dokonalý výsledek je potřeba vynaložit mnoho energie a úsilí. S tím vám chytře vybraný pomocník může pomoci a značnou část práce udělat za vás, vy se pak můžete více soustředit na méně mechanické akce kolem přípravy pokrmu. Navíc dobře vybraný robot v sobě kombinuje více přístrojů najednou. Když si zvolíte některý z řady kuchyňských robotů Kenwood, najdete u nich maximální všestrannost přístroje, který bude maximálně vyhovovat vašim požadavkům. S tradiční výkonností a spolu se všemi moderními funkcemi, které očekáváte od kuchyňského robotu 21. století. Pojďme si shrnout, co byste měli mít při výběru kuchyňského robota na paměti, aby vám dobře sloužil a pomáhal co nejvíce – měl by mít dostatečný výkon, přiměřenou velikost, intuitivní ovládání,

Výkon obvykle stoupá s příkonem spotřebiče, a pokud chcete robot využívat často a k spíše k náročnějším činnostem, jako je dlouhé hnětení většího objemu hustého těsta, pak se raději zaměřte na modely robotů s příkonem spíše k 1000 W, to jsou opravdu kvalitní stroje. Dobré stroje začínají už na 500 W - ale takové špičkové roboty s výkonem 1200 W už mohou být určeny pro profesionální kuchyni, kde jsou používány každodenně, nebo třeba pro náročnou velkou rodinu.

Velikost a hmotnost přístroje je důležitá, pokud ho chcete používat méně často a uklízet ho někam do linky, kvůli snadné manipulaci, pak je určitě lepší menší a lehčí model. Ideální je mít robot hned po ruce, tedy na kuchyňské lince. Zvolíte-li větší robot, ten může být stabilnější při práci a na lince tvořit elegantní doplněk vaší kuchyně. Také jsou to obvykle ty stroje, které s pomocí nástavců zvládají větší množství činností. A i velikost mísy sledujte - větší mísa je lepší pro zpracování většího objemu těsta nebo krému.

U značky Kenwood si můžete vybírat od robota menšího typu po větší a náročnější modely, a najdete i modely určené pro profesionální nebo alespoň velmi znalé kuchaře. Roboty té nejvyšší řady Chef nebo dokonce Cooking Chef představují tu nejlepší úroveň designu a technologického know-how. Mají vysoký výkon, jsou celokovové, s nerezovou mísou a krytem proti rozstřiku, dovolují připojit více než 20 typů nástavců… A Cooking Chef umožňuje přímo i tepelnou úpravu potravin přímo v pracovní míse a má displej, který pomůže celý proces přípravy pokrmu s chytrým robotem mít pod kontrolou a neskutečně si užít souhry a spolupráce mezi technikou a člověkem při přípravě dobrot pro celou rodinu.Názory na článek
Na dané téma nejsou žádné názory.

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem

Social icons
Hodnocení článku

Fotogalerie Kuchyně, nejlépe hodnocené fotografieČlánky Kuchyně