Zvýšil se zájem prodat nemovitost, s nákupem se vyčkává

Jana Brožková (Bydlet.cz), 7.04.2020
Řadu lidí zaskočila koronavirová krize v procesu prodeje nebo koupě nemovitosti. Situace ovlivnila také aktivity pronajímatelů a zásadně zkomplikovala krátkodobé pronájmy. Okamžitě po vyhlášení karantény tak Maxima Reality spustila bezplatnou poradnu, kde na dotazy občanů odpovídají realitní specialisté, právníci a finanční poradci. Během tří týdnů se na poradnu obrátilo více jak 600 lidí. Nejčastěji řeší, jestli je vhodná doba na nákup nebo prodej nemovitosti.

„Celá situace je pro řadu lidí velmi nepřehledná. K dnešnímu dni se na naši poradnu obrátilo přes 600 lidí. O něco častěji s námi lidé probírají záměr prodat svoji nemovitost ještě za vysoké ceny než její koupi. V 80 % případů řešíme byty, z 20 % se jedná o domy. Tento poměr ostatně odpovídá i době před koronavirem,“ říká Vladimír Zuzák, ředitel Maxima Reality.

Nejčastěji se lidé ptají na vhodné načasování prodeje nemovitosti. „Vedle toho evidujeme během posledního týdne výrazný nárůst dotazů týkajících se zrušení daně z nabytí nemovitosti, které před několika dny nastínila ministryně financí. Nejistá situace v tomto směru ovlivňuje zájem lidí koupit si nemovitost, a proto nyní vyčkávají,“ dodává Zuzák, podle kterého by případné zrušení daně mohlo pomoci rozpohybování trhu.

Názory na článek  Zvýšil se zájem prodat nemovitost, s nákupem se vyčkává
Na dané téma nejsou žádné názory.
Známkuj

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem


Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie

Články Ceny nemovitostí