V Praze se ročně postaví jen 2 mimořádně energeticky úsporné bytové domy

Rubrika: Stavba
Jana Brožková (Bydlet.cz), 9.07.2020
View Spořilov dokončí v prvním kvartálu 2022

Na pražském Spořilově v ulici Choceradská položila 2. července developerská společnost GARTAL základní kámen nového bytového domu s názvem View Spořilov. Projekt byl díky nízké energetické náročnosti domu zařazen do kategorie A – mimořádně úsporná budova, získal v roce 2018 cenu Realitní projekt roku. Bytový dům View Spořilov, který bude dokončen v prvním kvartálu 2022, se díky své výšce 31 metrů a deseti podlažím stane nepřehlédnutelnou dominantou okolí.

Všechny byty v projektu View Spořilov mají prosklené balkony, ty v nejnižším nadzemním podlaží zase soukromé předzahrádky. Budova je velmi šetrná k životnímu prostředí a její obyvatelé se tak navíc mohou těšit na úspory energie. „Byty v projektu View Spořilov budou vybaveny francouzskými okny, která zajistí maximální propustnost denního světla. Osazena budou navíc tepelně izolačními skly se zvýšenou neprůzvučností. Dalšími výhodami jsou silné zateplení celé budovy a podlahové topení, díky kterému se v bytech nebude tvořit suchý vzduch a vířit prach,“ popisuje Jan Kuchař, výrobní ředitel společnosti KASTEN, která má na starosti stavební práce. Kolem domu budou vybudované také speciální nádrže na dešťovou vodu, které odlehčí kanalizaci města.

Pod domem bude majitelům bytů k dispozici 47 parkovacích stání. Pro podporu okolí, které se dlouhodobě potýká s nedostatkem parkovacích míst, bude v rámci výstavby na místě vybudován také parkovací dům s vlastním vjezdem a kapacitou 102 krytých a 11 venkovních parkovacích stání. Jejich prodej není podmíněn nákupem bytových jednotek ve View Spořilov a může si je pořídit jakýkoliv zájemce. „Zájem o nákup parkovacích míst vedle projektu View Spořilov je obrovský. Již nyní je vyprodáno 70 % kapacity garážového domu. O stání projevují zájem převážně lidé ve věku 40 až 55 let bydlící v nejbližším okolí,“ uzavírá Ing. Rostislav Petchenko.

V okolí domu je veškerá občanská vybavenost. V bezprostřední blízkosti se nachází školy, školky, obchodní domy, parky i sportoviště. Nejbližší autobusová zastávka je přímo za domem, stanice metra C Roztyly je vzdálená pouze dvě minuty autobusem.


Názory na článek  V Praze se ročně postaví jen 2 mimořádně energeticky úsporné bytové domy
Na dané téma nejsou žádné názory.
Známkuj

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem


Fotogalerie Stavba, nejlépe hodnocené fotografie

Články Stavba