Léto voní a chutná po máku: ledová káva s makovým "mlékem"

Léto je v plném proudu a teplé počasí láká posedět na zahrádce či balkónu. Příjemným společníkem může být dobrá kniha, stejně jako netradiční káva s dezertem. Už jste někdy ochutnali makovou kávu? Měli byste, mák je totiž opojná ingredience, která z každého receptu udělá gastronomický zážitek.

Letní vzpruhou může být speciální ledová káva

Ledová káva s makovýmmlékem“ 

Slunné dny si žádají ochlazení těla i mysli. Takovou letní vzpruhou může být ledová kávamakovýmmlékem“. Oblíbená káva, jako základ kávového drinku, může mít mnoho podob, od instantní přes espresso až po kávu z franchpressu. Volba je jen na vás.

Recept:

10 minut        2 osoby 

Ingredience:

4 dcl makového rostlinného nápoje

4-5 lžiček instantní kávy 

2 lžíce cukru (nebo dle chuti)

vodu

led

Postup:

První krokem je příprava domácího makového rostlinného nápoje. Celý mák vložte do mixéru, zalijte litrem vody a mixujte, klidně v několika „vlnách“, dokud není tekutina bílá jako mléko. V tento moment tekutinu přelijte přes cedník vyložený tkaninou a slijte. Ve větší sklenici nebo džbánku rozmíchejte instantní kávu, cukr a 2 dcl studené vody. Hotovou silnou kávu přelijte opatrně do dvou sklenic a zasypte kostkami ledu. Nakonec přilijte makovémléko“ a můžete podávat.

Tip: Kávový drink můžete ozvláštnit i kapkou dobrého likéru.

 

Více na www.nasmodrymak.cz.Názory na článek
Na dané téma nejsou žádné názory.

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem

Social icons
Hodnocení článku

Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografieČlánky Recepty na víkend