Vestavné nebo volně stojící kuchyňské spotřebiče?

Rubrika: Tipy a triky
Jana Brožková (Bydlet.cz), 26.10.2020

Ať už se chystáte zařídit vysněnou novou kuchyni, nebo chcete dát jiskru stávající kuchyni modernějšími spotřebiči, máte před sebou spoustu možností. Abyste svého rozhodnutí brzy nelitovali, máme pro vás seriál s užitečnými tipy odborníka. Poradí, jak vybrat ty nejvhodnější spotřebiče nejen do běžných kuchyní v bytech, ale i do těch docela maličkých v garsonkách nebo naopak do velkorysejších kuchyní, v nichž můžete i tančit. Získáte spolehlivé pomocníky, co dobře zapadnou i do vašeho způsobu života. 

Zvolit volně stojící nebo vestavné spotřebiče?

1.       Vestavba vítězí

První otázkou, kterou zpravidla řešíte, je zda zvolit volně stojící nebo vestavné spotřebiče. „Vestavné spotřebiče získávají stále větší oblibu a zvolna nahrazují volně stojící – to platí hlavně  o sporácích, které postupně ustupují samostatně ovládané varné desce a troubě s možností umístění v mnohem pohodlnější výšce pasu. Kuchyně s vestavnými spotřebiči také působí estetičtěji: spotřebiče můžete designově dokonale sladit a umístit nejen nad sebou, ale u větších kuchyní i v jedné pohodlné horizontální linii. Některé, jako např. myčku nebo chladničku nebo i odsavač par, můžete případně úplně schovat,“ říká Darina Papáčová, odbornice společnosti Whirlpool a dodává:

„Vyhnete se také spárám mezi nábytkem a volně stojícími spotřebiči, které ubírají cenné centimetry využitelného prostoru. A navíc jsou místem, kde se brzy usazuje prach, drobečky a nečistoty, které prakticky nejde odstranit, aniž byste spotřebiče odsunuli.“  Ten, kdo si to zkusil, potvrdí, že to rozhodně není ani příjemné, a pokud nemáte svaly jako Herkules, ani snadné. Vestavné spotřebiče jsou navíc zpravidla vybavené mnohem zajímavějšími funkcemi, které vám podstatně zjednoduší každodenní rutinu v kuchyni. Rozhodně to platí například pro varné desky, pečicí trouby a mikrovlnky. Jak tedy zařídit funkční varné centrum?

2.       U pečicích trub si ohlídejte velikost a senzorické funkce

Trouby se liší svým objemem, a to podstatně. Pokud si chcete ušetřit nepříjemné překvapení, kdy se vám třeba nedělní kachna do trouby nevejde, zbystřete. „Větší rodiny nebo domácnosti, kde se hodně peče, rozhodně využijí velké trouby o 73 litrech vnitřního objemu. Výhodné je i to, že umožňují péct až na čtyřech úrovních najednou, aniž by se smíchaly chuti a vůně,“ radí Darina Papáčová a dodává: „Svátečním kuchařům v malých bytech zpravidla postačí spotřebiče o objemu kolem 40 litrů.“  

Pokud v sobě máte duši experimentátora, ale oceníte pomocnou ruku, přizvěte si domů inteligentního asistenta. „Inteligentní technologie 6. SMYSL snímá pomocí senzorů důležité parametry prostředí v troubě. A podle zvoleného receptu automaticky nastaví a také průběžné upravuje čas, teplotu a u parních trub i vlhkost vzduchu. Formou jednoduchých pokynů v češtině vás provede krok za krokem celým procesem přípravy jídla, takže se můžete směle pustit i do náročnější kulinářské kreace, na kterou jste si zatím netroufli. Pokrm se pokaždé povede. Navíc při co nejnižší spotřebě energie,“ radí Darina Papáčová.

3.       Když to jen trochu jde, sáhněte i po páře

Vedle klasického pečení a grilování se v troubách stále více zabydluje i pára. Není divu - tento báječný kulinářský vynález vám zajistí svěží křupavou zeleninu bez soli, lahodné, šťavnaté maso i nadýchané dezerty a ušetří vám až třetinu času. Zatímco před lety byly parní trouby vyloženě luxusní záležitostí, jsou stále dostupnější. Tato investice se vám rychle vrátí v podobě zdravého jídla i netušených kuchařských možností.

4.       Mikrovlnné trouby ve stejném designu

V páru s pečicí troubou se zpravidla pořizuje i mikrovlnná trouba – měla by být od stejného výrobce a ve stejném designu, aby byla stejná barva nerezu i skla a výsledný vzhled jednotný a harmonický.

5.       Multifunkční talenti

Někdy se může se stát, že máte málo místa pro oba spotřebiče. V takovém případě je pro vás možná tou nejlepší volbou multifunkční mikrovlnná trouba, která dovede nejen ohřívat, ale i plnohodnotně péct horkým vzduchem jako tradiční trouba. A také grilovat nebo vařit v páře pomocí speciální nádoby. Může i zapékat a dokonce také smažit do křupava - jako třeba horkovzdušná fritéza.

Možná, že je pro vás jako stvořená jiná novinka – turbo trouba. „Kombinuje výhody tradičního a horkovzdušného pečení, a mikrovln. Představuje vlastně dva samostatné spotřebiče v jednom, a nenárokuje si víc, než 45 cm na výšku. S její pomocí připravíte spoustu dobrot v polovičním čase, a vejde se i do nejmenšího 1+KK,“ dodává Darina Papáčová.

 

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem


Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie

Články Tipy a triky