4 věci, které Vám vadí na ořechovém másle – a co s nimi

Rubrika: Tipy a triky
Táňa Lišková (Nutspread.cz), 18.01.2021

1. Rychle se usazuje

Oříškové máslo je 100% přírodní produkt – neobsahuje proto žádná éčka v podobě  emulgátorů a stabilizátorů, které by bránily oddělování oříškové a olejové složky. V tomto se liší od běžných slazených pomazánek z obchodu, které si díky přídatným látkám drží stále stejný nepřirozený vzhled - zkuste nechat nutelu někde měsíc otevřenou, nepoznáte rozdíl :D My samozřejmě touto cestou jít nechceme, proto je nutné obsah sklenice před konzumací zamíchat. Pak je máslo opět krásně jednotné a krémové. Těch pár vteřin práce za to stojí, nemyslíte?

 

2. V chladu rychle ztuhne

Je Vaše kokosovo-makové máslo ztuhlé na kámen? To je normální jev! Ze stejného důvodu jako v bodě č. 1 také másla s obsahem kokosu přirozeně snadno tuhnou. Kokosový tuk tuhne už při teplotě okolo 20 stupňů – určitě jste se tak už setkali s vysráženými krystaly kokosu na povrchu krému. Ač to tak možná na první pohled nevypadá, takové máslo je naprosto v pořádku, stačí ho jenom lehce nahřát v mikrovlnce, na topení nebo vodní lázni a poté opět promíchat.

 

3. Je málo sladké

Co málo sladké – 100% ořechová másla jsou naprosto neslazená! Ač není určitě pravda, že cukr je jediný zabiják lidstva a viník nadváhy, zrovna v ořechovém másle je chuť cukru vyloženě na závadu :-) Používáme natolik exkluzivní suroviny, že zabít jejich chuť cukrem vážně nechceme. Až si dáte třetí lžičku našeho 100% másla z lískových oříšků, z para ořechů nebo třeba Tria z kešu, kokosu a lahodných loupaných mandlí, dáte nám za pravdu!

 

4. Je až moc dobré!

Od bodu číslo 3 k bodu číslo 4 vede většinou velmi rychlá a krátká cesta :) Jakmile si zvyknete ořechová másla v jídelníčku mít, těžko se jich kdy budete vzdávat – možná pak zjistíte, že Vaše spotřeba strmě roste. Máme dobrou zprávu: Tuhle závislost léčit nemusíte :) Ořechové krémy Vás zásobí Vás zdravými tuky a minerálními látkami, dodají sílu Vašim vlasům, svalům a kostem, vyživí Vaši pleť, nehty i nervovou soustavu. Jídla, do kterých si přidáte ořechové máslo, mají přirozeně nižší glykemický index a zasytí Vás tak na delší dobu – tím brání výkyvům krevního cukru, chuti na sladkosti a následnému přejídání. Zkrátka samé benefity! Tak s chutí do nich :)

 

Nutspread.cz

Český výrobce 100% ořechových másel. Bez přidaného cukru, lepku nebo palmového oleje, pečlivě vybráno jenom z těch nejlepších ingrediencí. Široký sortiment, vynikající chuť i konzistence. S nízkým obsahem sacharidů a nízkým glykemickým indexem zasytí na dlouhou dobu a nerozkolísají hladinu krevního cukru. Zato obsahují velké množství hořčíku, zinku i železa, minerály a zdravé tuky.

Přesvědčte se sami, že i zdravé věci mohou skvěle chutnat.

Více informaci na: www.nutspread.cz

Názory na článek  4 věci, které Vám vadí na ořechovém másle – a co s nimi
Na dané téma nejsou žádné názory.
Známkuj

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem


Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie

Články Tipy a triky