Closing Bell (26. 1. 2021) – Cena zlata přešlapuje na místě, čeká se na FED

Rubrika: Reality
Libor Stoklásek (Imperial Finance), 26.01.2021

Máme za sebou velmi slabou obchodní seanci, kdy si akciové indexy v probíhající výsledkové sezóně vybírají oddychový čas a před zítřejším výstupem z dvoudenního zasedání americké centrální banky sporadicky přešlapují na místě. Průmyslový index Dow Jones oslabil o 0,10 %, nejširší americký index S&P 500 odepsal 0,17 % a technologický Nasdaq jako jediný zakončil v zeleném růstem o 0,10 %. Světové ceny ropy zakončily obchodní seanci s půl procentními ztrátami, zatímco bezpečné přístavy v čele se zlatem netrpělivě vyčkávají na nové komentáře ohledně distribuce vakcín a šíření nového kmenu koronaviru.

Data makroekonomického kalendáře přinášejí náznaky, že stimulační balíček dohodnutý minulý měsíc začíná mít požadovaný dopad. Tato teze se odráží zejména v reportu indexu spotřebitelské důvěry, která v lednu vzrostla na 89,3 b., z revidovaných 87,1 b. v měsíci prosinci, což mírně překonalo očekávaní analytického konsenzu na 89 b.

Americká centrální banka v závěru zítřejší obchodní seance zveřejní nastavení své monetární politiky, přičemž se očekává, že FED ponechá svou referenční úrokovou sazbu beze změny v pásmu 0,00 - 0,25 %. Předpokládá se, že tón zaznívající z úst Jerome Powella zůstane spíše vyvážený. Ekonomická data se od prosincového zasedání sice lehce zhoršila, ale proces vakcinace a prosincový stimulační balík v objemu 900 mld. USD se mohou během měsíce února začít projevovat i v reálné ekonomice. Federální rezervní systém předpovídá udržení úrokových sazeb až do roku 2023 a opakovaně odmítá myšlenku krácení objemu měsíčních nákupů dluhopisů a to navzdory obávám, že post pandemická doba přinese rychlejší tempo inflace. Tyto výhledy se však nepromítají na protiinflačních aktivech. Cena trojské unce zlata v posledních dvou týdnech přešlapuje na místě v oblasti 1850 USD a jako by vyčkávala na další akce národních ekonomik ve snaze vstřebat pandemické šoky.

Z hlediska hospodářských výsledků nás čekají zřejmě nejkrušnější týden, kdy se o své reporty podělí společnosti jako Apple (AAPL), Tesla (TSLA), Facebook (FB), AT&T (T), Boeing (BA), McDonald’s (MCD), Visa (V), Mastercard (MA) a další, které v souhrnu tvoří přibližně 12 % indexu S&P 500. Mezi významná jména, která vykázala lepší než očekávané výsledky hospodaření, se zařadil Johnson & Johnson (JNJ), 3M a Verizon (VZ). Společnost Johnson & Johnson uvedla, že očekává, že údaje o úspěšnosti vakcíny ze 3 fáze studie budou zveřejněny
 už velmi brzy. Pod tlakem těchto optimistických komentářů akcie farmaceutického giganta posilovaly o více než 2 %. Společnost General Electric (GE) vykázala také velmi zajímavé výsledky, které překonaly očekávaní analytiků. Report poslal akcie o 3 % výše. Akcie společnosti Beyond Meat (BYND) dnes posílily o 17 %, když společnost oznámila spojení sil s PepsiCo (PEP).

Ing. Libor Stoklásek, MBA
Imperial Finance

Imperial Finance

Dynamicky smýšlející privátní investiční kancelář Imperial Finance nastoluje v českých podmínkách novodobé standardy moderní správy klientského kapitálu. Klientům nabízí komplexní správu portfolia s možností výplaty měsíčních výnosů. Kromě tradičních investičních nástrojů (akcie, měny, dluhopisy, nemovitosti) se zaměřuje na alternativní svět investic (kryptoměny, AOS, dotační a developerské projekty).

Investiční kancelář Imperial Finance sídlící v centru Brna zaštiťuje služby Imperial Invest Funds a Imperial Trade Capital, skrze které nabízí svým klientům, kromě nadstandardních služeb a výnosů, úplnou transparentnost, diverzifikované portfolio, přístup k moderním technologiím, příjemné zázemí investičních odborníků s mnohaletými zkušenostmi v oboru a dlouhodobou nadstandardní investiční nezávislost.

Více informací na: www.imperial-finance.cz

Názory na článek  Closing Bell (26. 1. 2021) – Cena zlata přešlapuje na místě, čeká se na FED
Na dané téma nejsou žádné názory.
Známkuj

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem


Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie

Články Reality