Jak doma dostat slunce i hmyz pod kontrolu

Přímé sluneční paprsky dovedou zejména v létě nadělat v interiéru více škody než užitku – od spálených kytek na parapetu až po vybledlý nábytek, koberce či tapety. „Vhodné stínění nejen že zajistí příjemnější teplotu uvnitř místnosti a zvýší komfort bydlení, ale zároveň podtrhne styl zařízení,“ říká Tadeáš Tenkl, odborník z oddělení doplňků, dekorací a světa bydlení v projektových marketech Hornbach.

Závěsy, žaluzie nebo obojí?

Záleží na každém z nás, čemu dává přednost. Někdo se cítí útulněji se záclonami a zatemňujícími závěsy na oknech, jiný naopak ocení praktičnost interiérových žaluzií a možnosti využití jejich nastavení na různé sklony slunečního svitu. „Oblíbenou kombinací současnosti jsou kvalitní žaluzie a k nim pouze lehčí dekorativní závěsy ve světlých odstínech, případně s různými zajímavými motivy, které korespondují s celkovým designem interiéru,“ vysvětluje Tadeáš Tenkl z Hornbachu. Závěsy se těší velké oblibě ve všech věkových kategoriích také pro širokou škálu možností výběru materiálu, barvy, vzoru či uchycení a velmi snadnou instalací. Lze si je rovněž poměrně jednoduše vyrobit přímo na míru z dekorativní textilní metráže.

Římské rolety mají šmrnc

V jednoduchosti je krása. Pro milovníky čistých linií, moderního až industriálního designu, či příznivce praktického zařízení jsou ideálním řešením římské rolety. „Jedná se o jednu z neoblíbenějších variant zastínění střešních oken,“ uvádí Tadeáš Tenkl a dodává: „Jejich výhodou je možnost výběru materiálu, ať už je to bavlna, len či polyester, barvy a způsobu shrnování v podobě plisé nebo rolety.“ Neméně podstatná je i jejich vhodnost využití jak do bytových, tak nebytových prostor, oceňovaná je také jednoduchá manipulace s nimi.

Kouzlo japonské stěny

Vyznavači orientálního nebo koloniálního stylu ocení efektní usměrňování slunečního záření pomocí japonské stěny. Tyto posuvné látkové panely nabízí pestrou škálu možností kombinování barev i materiálů a variabilitu posunování. Výborně se hodí pro stínění francouzských oken a balkonových či terasových dveří. Moderní japonské stěny mohou působit v prostoru zcela dominantně a místnostem jako jsou obývací pokoj, jídelna nebo ložnice dodat nádech nevšednosti a originality. Účinně podtrhnout jedinečnost designu dokáže nejen sofistikované skloubení lesklých a matných látek, průhledných i neprůhledných materiálů, ale zejména využití zajímavých vzorů či dřevěných rámů. Velké oblibě se v posledních letech těší minimalistický typ japonských stěn „den a noc“.

Konec dotěrného hmyzu

Šlápnout bosou nohou na vosu v kuchyni nebo tělo poštípané od komárů hned ráno po probuzení – to jsou nepříjemnosti, kterým se dá efektivně předcházet. Nejúčinnějším způsobem boje proti hmyzu, který nás obtěžuje v interiérech, je vůbec ho do vnitřních prostor nevpouštět. Léty prověřeným řešením jsou v tomto ohledu sítě do oken a vstupních dveří. „Ideální pomůckou pro pořízení sítí proti hmyzu je využití konfigurátoru, který umožňuje příprava na míru přesně podle vašich požadavků. Stačí jen navolit všechny potřebné parametry včetně vámi zvoleného způsobu uchycení sítě, na základě čeho následně získáte cenovou kalkulaci,“ říká Tadeáš Tenkl z oddělení doplňků, dekorací a světa bydlení v projektových marketech Hornbach. Ukázka zde - https://www.hornbach.cz/aktuality/planovace/

Výhody plánování na míru pomocí konfigurátoru lze využít také u nákupu sluneční plachty nebo balkonové zástěny. Ty nejen, že zajistí větší soukromí, ale rovněž velmi účinně usměrní sluneční paprsky, a zvýší tak celkový komfort bydlení.

Hornbach

Společnost HORNBACH je nezávislá, rodinná společnost, založená v roce 1877 a jako jediná v segmentu stavebních marketů má za sebou historii sahající přes šest generací. Společnost v současné době provozuje 158 stavebních a zahradních marketů v devíti evropských zemích, z toho 10 v České republice.

Koncept prodeje a sortiment výrobků jsou plně orientovány na potřeby zákazníků, kteří realizují své projekty, a také na profesionály. HORNBACH svým zákazníkům zaručuje trvale nízké ceny a zajišťuje si tak prvenství ve svém oboru. Četné nezávislé testy a studie potvrzují vysokou kvalitu poskytovaného poradenství a také výborný servis.

Společnost Hornbach je průkopníkem v oboru, neboť právě ona otevřela první kombinovaný stavební a zahradní market (1968), první velkoplošný „stavební hobby market“ (1980) a první stavební market s integrovaným Drive-in centrem (2003). Těmito kroky opakovaně dokládá svou schopnost inovovat. HORNBACH je několik desítek let významným zaměstnavatelem, v současné době se na úspěchu firmy podílí přibližně 20 000 zaměstnanců, z toho více než 1 500 v České republice.

Více informací na: www.hornbach.czNázory na článek
Na dané téma nejsou žádné názory.

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem

Social icons
Hodnocení článku

Fotogalerie Interiéry, nejlépe hodnocené fotografieČlánky Interiéry